Вікутан Абрам Данилович

Вікутан Абрам ДаниловичВІКУТАН Абрам Данилович
Директор Учбового комбінату промислового будівництва
(1931–1933)

Народився в 1900 році на Харківщині в бідній селянській родині. Учасник громадянської війни, велику частину якої він провів в рядах кавалерійської армії.

Під час навчання проявив себе не тільки старанним студентом, а й неабияким організатором. Тому, коли в зв’язку з передбачуваним від’їздом першого директора ХІБІ А. Ю. Мельчук на роботу в Москву, постало питання про призначення нового директора – на цю посаду рішенням бюро обкому КП України був рекомендований А. Д. Вікутан, тоді ще студент-випускник.

На початку 1933 року за рішенням Ради Народних Комісарів СРСР Харківський навчальний комбінат, до складу которого на ряду з ХІБІ входили Вищі інженерні курси Союзстрою у м. Харьків, Вищі інженерні курси в м. Луганськ, робочий факультет ім. Котлова в м. Харьків, філія робітнічого факультету в м. Полтава, Харківський будівельний технікум и курси з подготовки техніків и десятніків будівельників, Було реорганізовано в Харківський інженерно-будівельний інститут та виділений в самостійний навчальний заклад. Новий статус інституту пред’являв більш високі вимоги до підготовкі фахівців з різніх інженерних напрямків, та директором була проведена значна робота по розширенню профільного складу викладацького корпусу ХІБІ та організації Нових структурних підрозділів.

Після передачі в початку 1934 року Харківського інженерно-будівельного інституту в ведення Наркомтяжпрома СРСР, в ХІБІ під керівництвом А. Д. Вікутана був створений геодезичний факультет на базі колишнього Харківського геодезичного інституту та Науково-дослідного інституту геодезії і картографії. Таким чином, до моменту переведення А. Д. Вікутана на іншу роботу в складі інституту налічувалося вже п’ять факультетів – будівельний, архітектурний, санітарно-технічний, геодезичний і вечірній, – готували понад тисячу студентів по одинадцяти спеціальностей. Становлення і стабілізація організаційної структури Харківського інженерно-будівельного інституту є основною заслугою Олександра Даниловича Вікутана. За наявними відомостями в 1934 році А. Д. Вікутан був переведений на роботу в Москву.