У 2010 р. університет Індонезії (UI) ініціював всесвітній рейтинг університетів, який згодом став відомий як всесвітній рейтинг університетів UI Green Metric (UI Green Metric World University Rankings). Його мета – кількісна оцінка зусиль з підтримки стійкості (екологічності) кампусів. Рейтинг в цілому заснований на концептуальних рамках навколишнього середовища, економіки і справедливості. У версії рейтингу GreenMetric 2010 року прийняли участь 95 університетів з 35 країн: 18 з Америки, 35 з Європи, 40 з Азії і 2 з Австралії. У 2017 року в рейтингу брало участь 619 університетів з 76 країн світу. Це показує, що UI GreenMetric був визнаний першим і єдиним світовим рейтингом університетів по стійкості.
Ранжування направлено на:
- сприяння академічним дискурсам по стійкості в освіті і екологізації кампусів;
- сприяння соціальним змінам, пов’язаним з університетом, з урахуванням цілей сталого розвитку;
- самооцінку стійкості кампусу для вузів по всьому світу;
- інформування уряду, міжнародних та місцевих природоохоронних установ і суспільства про програми сталого розвитку в кампусі.
Участь в UI GreenMetric може допомогти університету підвищити свій імідж в області інтернаціоналізації та визнання за рахунок того, що університети домагаються стійкості «на глобальній карті», змагаючись з університетами всього світу. Участь в UI GreenMetric може привести до збільшення кількості переглядів на веб-сайті університету, дати більше згадок про заснування в Інтернеті в зв’язку з питаннями стійкості, і сприяти розвитку листування з установами, зацікавленими в нашому університеті.
Всі учасники UI GreenMetric автоматично входять в UIGWURN (всесвітню мережу рейтингу UI GreenMetric). У цій мережі учасники можуть ділитися своєю найкращою практикою в програмах сталого розвитку, а також взаємодіяти з іншими учасниками по всьому світу, беручи участь в щорічному міжнародному семінарі UI GreenMetric і регіональних / національних семінарах, організованих схваленими приймають університетами. В даний час мережа включає в себе 619 університетів, розташованих в динамічних і різноманітних регіонах Азії, Європі, Африці, Австралії, Америці та Океанії, 1 693 974 викладачів, 21 499 456 студентів, з бюджетом досліджень в галузі сталого розвитку більш ніж 9 906 897 311 доларів США.
Щоб підвищити обізнаність та інтерес до Цілей сталого розвитку (ЦСР) в Університеті започатковано постійно діючий семінар “Цілі сталого розвитку. Завдання ХНУРЕ щодо їх реалізації” . На заході будуть представлені презентації вчених, що працюють над питаннями, пов’язаними з ЦСР, розроблені рекомендації по досягненню університетом ЦСР, пройдуть панельні дискусії щодо впровадження інструментів досягнення ЦСР. Пріоритетом даної ініціативи є забезпечення аналітичного і системного підходу при вивченні проблем і можливостей університету в досягненні ЦСР.