Рейтинг кращих університетів світу (THE World University Rankings) – глобальне дослідження і супроводжуючий його рейтинг кращих університетів світового значення за версією британського видання Times Higher Education.
Рейтинг Times Higher Education (THE) вважається одним з найбільш впливових глобальних рейтингів університетів. Рейтинг розроблений в 2010 році Times Higher Education спільно з Thomson Reuters в рамках глобального проекту Global Institutional Profiles Project і прийшов на зміну популярному рейтингу World University Rankings, який випускався з 2004 року Times Higher Education спільно з компанією Quacquarelli Symonds. У свою чергу Quacquarelli Symonds з 2010 року випускає рейтинг кращих університетів світу під назвою QS World University Rankings, який також вважається одним з провідних в цій галузі.
Рівень досягнень університетів оцінюється на підставі результатів комбінації статистичного аналізу їх діяльності, а також результатів щорічного глобального експертного опитування представників міжнародної академічної спільноти і роботодавців. Критеріями відбору експертів для опитування служить наукометричний аналіз продуктивності та цитованості, а також викладацька та наукова діяльність у вищих навчальних закладах, наявність не менше 50 опублікованих наукових робіт та інші критерії. В ході опитувань експерти обирають з шести тисяч установ тільки кращі, на їхню думку, вищі навчальні заклади, а також найсильніші університети для продовження освіти на магістерському і докторському рівнях.
Аналіз діяльності вищих навчальних закладів складається з 13 показників. Основними критеріями вимірювання служать міжнародна студентська та викладацька мобільність, кількість міжнародних стипендіальних програм, рівень наукових досліджень, внесок в інновації, цитованість наукових статей, рівень освітніх послуг тощо.
Наразі ХНУРЕ рейтингується у THE University Impact Rankings – один з двадцяти українських ЗВО.
Сторінка ХНУРЕ у THE World University Rankings.
Методологія University Impact Rankings 2022
Рейтинг впливу університетів вимірює успіхи університетів світу в досягненні цілей ООН у галузі сталого розвитку.
Використано відкалібровані індикатори для всебічного та збалансованого порівняння за такими напрямками:
дослідження (research),
аутріч (outreach) – робота по охопленню соціальними послугами цільової групи (як правило, соціально незахищеної),
управління (stewardship) – відповідальне планування і управління ресурсами: навколишнім середовищем, природою, економікою, здоров’ям, власністю, інформацією тощо.
Університети могли надавати дані по максимально можливій кількості ЦСР.
У рейтинг включався будь-який університет, що надав дані про ЦСР 17 і, щонайменше, по трьох інших ЦСР.
Підсумковий бал університету в загальному рейтингу розраховується шляхом додавання його балів за ЦСР 17 до трьох кращих цілей з решти десяти. На ЦСР 17 припадає 22% загального бала, на інші цілі по 26%. Це означає, що різні університети оцінюються на основі різного набору ЦСР у залежності від їх спрямованості.
Оцінка по кожній цілі масштабована таким чином, що найвища оцінка становить 100.
Індикатори наукових досліджень отримані з даних, наданих Elsevier. Це документи зі Scopus, що відносяться до даної ЦСР. Як і в Світовому рейтингу використано п’ятирічне вікно даних: 2016-2020 рр. Показники щодо патентів (ЦСР 9), відображає строк публікації патентів, а не до термін самого дослідження.
Показники, що змінюються у залежності від діапазону – наприклад, кількість випускників з медичним ступенем – нормалізуються за розміром університету.
Показники категорії аут річ щодо заходів та ініціатив – наприклад, існування програм наставництва, надання безоплатних медичних послуг, волонтерства, освіти протягом усього життя, вимагають надання доказів. У цих показниках віддавалась перевага доказам, які є публічними (посилання на заходи). Ці показники не нормуються за розміром.
Докази проходили перехресну перевірку у випадках невизначеності. Докази не повинні бути вичерпними, вони можуть бути прикладами, які демонструють найкращу практику в університеті.
У рейтингу використовувались дані з січня по грудень 2020 року.
Обов’язковою умовою включення в рейтинг була підготовка і бакалаврів і магістрів, а також підтвердження визнаного органу з акредитації.
МЕТОДОЛОГІЯ РОЗРАХУНКУ РЕЙТИНГУ THE WORLD UNIVERSITY
Рейтинг ЗВО м. Харкова THE University Impact Rankings 2022 року
Рейтинг українських ЗВО THE University Impact Rankings 2022 року