Надано ім’я Кащеєва Б. Л. (1920-2004) – відомого дослідника метеорів радіометодом, під керівництвом якого вперше в Україні зареєстровано радіометеори (1954), засновано проведення метеорних радіолокаційних досліджень з подальшим їх розвитком за астрономічним напрямом до рівня світового значення, зокрема, була створена метеорна автоматизована радіолокаційна система та отримані унікальні спостережні астрономічні дані великого обсягу.
Зважаючи на внесок в астрономію Міжнародна астрономічна спілка присвоїла трьом малим планетам імена “Кащеев”, “ХТУРЕ”, “Волощук”.
Створена (2007) з метою подальшого розвитку наукових досліджень в університеті в області радіоастрономії (з акцентом на метеорні радіолокаційні дослідження), поєднанні навчального процесу з науковими дослідженнями, залучення студентів до наукових досліджень, подальшого розвитку фундаментальних та прикладних наук, вивчення та спостереження метеорів в Земній атмосфері та метеороїдів у Сонячній системі (планетарних системах) радіотехнічними та іншими засобами, вирішення сучасних проблем астрономії, радіоастрономії, астроінформатики за допомогою радіотехнічних та інформаційних технологій.
У галузі міжнародного співробітництва, (астрономія є самою інтернаціональною наукою) завданням є обмін досвідом та співпраця з закордоном за рахунок участі у міжнародних проектах, роботи та стажування в закордонних науково-дослідних організаціях, університетах. лабораторіях тощо та шляхом участі у роботі науково-технічних конференцій, семінарів, зустрічей з метою отримання, узагальнення, аналізу та впровадження інформації та підвищення рівня науково-дослідних робіт, професіонального рівня науково – викладацького складу співробітників університету, аспірантів та студентів.