Освітня програма Інформаційно-мережна інженерія

Освітня програма Інформаційно-мережна інженерія

В рамках освітньої програми Інформаційно-мережева інженерія студенти вивчають принципи побудови, функціонування, підтримки, супроводу, моніторингу та проектування сучасної мережної інфраструктури. Бакалаври отримують базові знання з основних мережних технологій (комп’ютерні мультисервісні мережі, мережі доступу, транспортні мережі, мережа Інтернет, мережі мобільного зв’язку, Інтернет речей) і технологій створення програмного забезпечення та обробки інформації (бази даних, web-програмування, аналіз даних і т. п.), даються поглиблені знання в області системного адміністрування комп’ютерних мереж як локального так і глобального рівня, в тому числі підтримки, супроводу та моніторингу хмарних і розподілених обчислювальних ресурсів.

На першому та другому курсі закладається фундамент знань з мережних та IT-технологій, базових принципів побудови глобальної інформаційної інфраструктури.

На третьому та четвертому курсі студенти поглиблено вивчають обрані за власним бажанням напрямки, які відповідають найсучаснішим трендам в IT-індустрії та телекомунікаціях: Internet of Things, мережі мобільного зв’язку, DevOps, Web-programming, інформаційні технології в бізнесі, Data/Web mining.

Заняття з фахових дисциплін проходять, зокрема, в спеціалізованих лабораторіях кафедри, які оснащені сучасним обладнанням (від компаній Ericsson, Cisco, D-Link, Samsung, Altera MAX, ZyXEL, Watson, SunSet, Texas Instruments та ін.) та потужними комп’ютерами зі стандартним та спеціалізованим програмним забезпеченням.

Для закріплення теоретичних знань та практичних навичок, студенти направляються для проходження практики на провідні підприємства Харкова відповідного профілю, зокрема Укртелеком, Іскрател-Україна, Рівас, 1С-РАРУС (ТМ ТЕЛЛУР), Макснет, Lifecell, Датагруп та інші.

Уміння та компетенції, якими буде володіти бакалавр за освітньою програмою Інформаційно-мережна інженерія“:
1. Аналіз характеристик окремих елементів мережної інфраструктури і характеристик мереж в цілому;
2. Проектування, інсталяція, експлуатація мультисервісних стаціонарних і мобільних мереж наступного покоління будь-якого масштабу (персональних, локальних, корпоративних, глобальних) з комплексним використанням всіх сучасних технологій, в тому числі оптичних;
3. Розгортання, адміністрування комп’ютерних мереж і забезпечення їх безпеки;
4. Адміністрування і підтримка серверів (ОС Windows і Linux);
5. Обслуговування і моніторинг розподілених середовищ, ефективне використання хмарної інфраструктури;
6. Розробка і тестування програмного забезпечення і Web – сервісів;
7. Узгодження процесу розробки і постачання програмного забезпечення з експлуатацією, автоматизацією цих процесів;
8. Ефективне використання сучасних IT-технологій в корпоративних рішеннях;
9. Консультування та допомога в аналізі, створенні та використанні мережної інфраструктури;

Наші студенти регулярно приймають участь у Всеукраїнських студентських олімпіадах та конкурсах студентських наукових робіт і стають призерами. Зокрема, наші студенти є призерами конкурсу «Професіонали майбутнього» та ін. Переможці отримують іменні стипендії, разові винагороди та цінні призи.

У рамках міжнародної програми “Erasmus+”, кращі випускники отримують подвійні дипломи нашого університету та інших закордонних університетів, зокрема, Варшавської політехніки, технічних університетів м. Вільдау (Німеччина), м. Ліль (Франція), університету Пардубіце (Чехія).

Випускник за освітньою програмою Інформаційно-мережна інженеріяможе працювати:
1. Інженером з проектування / експлуатації стаціонарних і мобільних мереж;
2. Системним адміністратором;
3. DevOps інженером;
4. Інженером мережної інфраструктури;
5. Розробником, програмного забезпечення і Web – сервісів;
6. Інженер з експлуатації хмарних сервісних платформ;
7. Експертом з продажу мережного обладнання / послуг;
8. Інженер служби технічної підтримки;
9. Адміністратором бази даних;
10. Конвент-менеджером, адміністратором сайту;
11. Адміністратор інформаційних систем автоматизації бізнесу.

Наші випускники працюють в українських та закордонних великих та маленьких IT-компаніях, бізнес-структурах, банках, у державному секторі та муніципальних підприємствах, у операторів послуг мобільного, фіксованого зв’язку, кабельного, IP та цифрового телебачення, IP-телефонії, у Інтернет-сервіс провайдерів.

Ось далеко не повний перелік компаній, де працюють наші випускники: Samsung, Lifecell, Huawei, Ericsson, Укртелеком, NetCracker, Ciklum, Інтертелеком, Triolan, Датагруп, Макснет, PEOPLEnet, Іскрател-Україна, Рівас, IP COM, Київстар, GlobalLogic, SmartON та інші.

Перегляньте веб-сторінки цих компаній та переконайтеся в перевагах освіти за спеціалізацією «Інформаційно-мережна інженерія»!

 

 

Навчальний план (ОПП, 2022) Освітньо-професійна програма «Інформаційно-мережна інженерія» (2022) Навчальний план (ОПП, 2021) Освітньо-професійна програма «Інформаційно-мережна інженерія» (2021) Навчальний план (ОПП, 2020) Освітньо-професійна програма «Інформаційно-мережна інженерія» (2020) Навчальний план (ОПП, 2019) Освітньо-професійна програма «Інформаційно-мережна інженерія» (2019) Навчальний план (ОПП, 2018) Освітньо-професійна програма «Інформаційно-мережна інженерія» (2018)