Кафедра штучного інтелекту (ШІ)

Кафедра готує студентів за трьома ступенями вищої освіти:

  • бакалавр за спеціальністю 122 «Комп’ютерні науки», спеціалізації «Штучний інтелект» (ШІ), «Комп’ютерні науки» (КН);
  • магістр за спеціальністю 122 «Комп’ютерні науки», спеціалізація «Системи штучного інтелекту»;
  • доктор філософії за спеціальністю 05.13.23 «Системи та засоби штучного інтелекту».

Підготовку фахівців в галузі інтелектуальних інформаційних систем відповідно до навчального плану, погодженого з європейськими партнерами (фінським і голландським університетами) кафедра почала ще в 1995 – спеціальність називалася «Інтелектуальні системи прийняття рішень (ІСПР)», яка в даний час трансформувалася в сучасну спеціалізацію «Штучний інтелект»/«Системи штучного інтелекту».

Галузь штучного інтелекту розвивається із карколомною швидкістю, тому наша кафедра щорічно адаптує навчальні плани до міжнародних стандартів і викликів IT-індустрії.

Технологічний прогрес значно змінив нашу економіку в минулому поколінні і змінить його ще швидше в найближчі роки. Штучний інтелект став настільки вражаючим і потужним, що експерти прогнозують з 50-процентним шансом, що штучний інтелект стане кращим, ніж людський, більш-менш в усьому приблизно протягом найближчих 45 років.

Ми готуємо розробників просунутого машинного інтелекту та інших технологій, які втілюють наукову фантастику в нашу повсякденну реальність.

Валентин Олександрович Філатов

Завідувач кафедри

Валентин Олександрович Філатов

Завідувач кафедри штучного інтелекту, науковий керівник центру інформаційних систем та технологій, Голова спеціалізованої вченої ради, член НМР, член НТР, доктор технічних наук, професор

Контакти

головний корпус, 2 поверх,

кімн. 255 -258

+38 (057) 702-13-37
d_ai@nure.ua
http://ai.nure.ua