Проєкт «3D-Model. Впровадження швидкого прототипування для моделювання верхніх дихальних шляхів у нормі та при типових патологіях»

Проєкт «3D-Model. Впровадження швидкого прототипування для моделювання верхніх дихальних шляхів у нормі та при типових патологіях»

НДР схвалено Міністерством освіти і науки України наказом «Про визначення основних напрямів використання бюджетних коштів відповідно до міжнародних договорів України на 2021 рік» та наказом Міністерства освіти і науки України  «Про фінансування спільних українсько-німецьких науково-дослідних проєктів у 2021 році».

Підставою для виконання роботи є Спільна Заява Державного комітету України з питань науки і технологій та Федерального Міністерства наукових досліджень і технологій Федеративної Республіки Німеччина про науково-технічні відносини від 10.06.1993, протокол дванадцятого засідання українсько-німецької робочої групи з науково-технологічного співробітництва від 31 січня 2019 року, додаток до протоколу дванадцятого засідання українсько-німецької робочої групи з науково-технологічного співробітництва між Міністерством освіти і науки України та Федеральним Міністерством освіти і наукових досліджень Федеративної Республіки Німеччина від 12 березня 2021 року.

Тривалість проекту – 26 місяців (25.10.2019 – 20.12.2021).

Координатори проекту:

  • професор Біргіт Гласмахер Ганноверський Інститут мультифазних процесів Університету ім. В. Лейбніца, м. Ганновер, Німеччина.
  • професор Аврунін Олег Григорович, Харківський національний університет радіоелектроніки

Учасники проекту:

  • Ганноверський Інститут мультифазних процесів Університету ім. В. Лейбніца,
  • Харківський національний університет радіоелектроніки, Україна

Метою проекту є координація міжнародних досліджень щодо підтримки розвитку біомедичної інженерії в напрямку  розробки моделей і методів для підвищення достовірності діагностики носового дихання за рахунок впровадження технології швидкого прототипування.

Було виконано:

  • розроблено метод сегментації верхніх дихальних шляхів за томографічними даними;
  • підготовано 3Д-моделі верхніх дихальних шляхів до швидкого прототипування;
  • сформульовано практичні рекомендації щодо визначення оптимальних показників 3D-слайсінгу для точної деталізації анатомічних натурних моделей;
  • проведено процедуру уточнення впливу аеродинамічних характеристик верхніх дихальних шляхів на показники дихання;
  • розроблено структурну схему випробувального стенду для визначення аеродинамічних характеристик верхніх дихальних шляхів.

Детальна інформація за посиланням: http://www.bme.nure.ua.

Підтримка цього проекту Міністерством освіти і науки України свідчить про актуальність наукової тематики та багаторічне міжнародне наукове співробітництво між університетами в галузі освіти, досліджень та інновацій.