Учені ХНУРЕ взяли участь у науковій конференції Німецького товариства біомедичної інженерії

30.09.2020

Учені кафедри БМІ Харківського національного університету радіоелектроніки взяли участь у щорічній 54-й науковій конференції Німецького товариства біомедичної інженерії (54th Annual Conference of the German Society for Biomedical Engineering. Цього року захід відбувається у м. Лейпциг у дистанційній формі. Під час відкриття заходу привітання учасникам конференції висловив Міністр охорони здоров’я Німеччини Єнс Шпан.

Завдяки багаторічній співпраці з колегами із Інституту мультифазних процесів Університету ім. В. Лейбніца (м. Ганновер) та отриманим вагомим результатам наукова група професора Олега Авруніна у складі Максима Тимковича та Яни Носової, у співавторстві із професором Біргіт Гласмахер та доктором Олександром Гришковим, у рамках секції “Персоналізованої медицини” взяла участь з доповіддю “Аналіз повітряного опору носової порожнини за даними комп’ютерної томографії”. Робота виконується в рамках спільного україно-німецького науково-дослідного проєкту “Впровадження швидкого прототипування для моделювання верхніх дихальних шляхів в нормі та при типових патологіях”.
Також співробітники кафедри БМІ взяли участь в майстер-класі, що був організований національним науково-дослідним інститутом з вивчення інформатики та автоматичного керування у Чілі. Тема майстер-класа: “SOFA: an open-source solution for collaborations, prototyping, and innovation in simulation. У рамках роботи майстер-класу Х’юго Талбот (координатор проєкту SOFA) розповів про особливості медичної симуляції з використанням фреймворку SOFA, можливості реалізації топологічних змін 3д-структур, симуляції анізотропних матеріалів та багато іншого. Напрям в галузі хірургічної симуляції взаємодії з біологічними тканинами при хірургічному плануванні проведення оперативних втручань дуже швидко розвивається, і отриманий досвід буде використовуватися при модернізації програм навчальних дисциплін за спеціальністю “Біомедична інженерія”.
Учені ХНУРЕ взяли участь у науковій конференції Німецького товариства біомедичної інженерії