У ХНУРЕ відбулась стартова зустріч за міжнародним проєктом NanoScint

09.02.2022

8 лютого відбувся запуск проєкту «Nanoparticles for application in optoelectronics, scintillator detectors and electroanalytical chemistry (NanoScint)» в рамках спільних проектів BMBF по створенню Німецько-українських центрів передових досліджень (German-Ukrainian Cores of Excellence).
У стартовому заході, що був організований Міністерством освіти і науки України та Федеральним міністерство освіти і досліджень Німеччини, взяли участь науковці кафедри біомедичної інженерії Харківського національного університету радіоелектроніки: професори Валерій Семенець, Катерина Музика, Олег Аврунін, доценти Дмитро Сніжко та Юрій Жолудов, представники партнерських установ, зокрема з інституту квантової оптики Ганноверського університету ім. Готфріда Вільгельма Лейбніца: професор Boris Chichkov, представник BMBF: Dr. Oliver Pieper – Desk officer, Political Adviser, Президент Національної академії наук України Анатолій Загородній, представники Міністерства освіти і науки України: Олексій Шкуратов – заступник Міністра освіти і науки України з питань європейської інтеграції, Ігор Таранов – в. о. генерального директора директорату науки та інновацій, керівник експертної групи з питань розвитку інновацій, Сергій Лісніченко – генеральний директор ТОВ «ДЕінтернаціональ» прокурист Німецько-Української промислово-торговельної палати, Михайло Лещенко – радник з питань науки Посольства ФРН в Україні, представники НФДУ та Національного Еразмус+ офісу в Україні та інші. Загалом більше 90 осіб взяли участь у заході.

Під час онлайн-заходу представники учасників всіх 12 проєктів, що пройшли конкурсний відбір оголосили офіційний старт першого етапу проєкту.
Метою Німецько-українських центрів передових досліджень є підтримка України у розширенні дослідницької співпраці, створенні стійких двосторонніх дослідницьких структур, просуванні трансферу знань і технологій та підвищення значущості Німеччини як місця для досліджень та інновацій у міжнародній конкуренції.
Цей проект надає можливість розвивати наукові школи за рахунок проведення сумісних досліджень.

У ХНУРЕ відбулась стартова зустріч за міжнародним проєктом NanoScint