Микола Вячеславович Ткачук

Микола Вячеславович Ткачук
Доктор технічних наук, професор, член спеціалізованої вченої ради Д 64.052.11 за спеціальністю 05.13.06

Освіта та кар’єра

У 1976р.закінчив інженерно-фізичний факультет Харківського політехнічного інституту («ХПІ», диплом інженера-дослідника).

З 1978р. по 1981р. навчався в аспірантурі на факультеті обробки інформації Дрезденського технічного університету (Німеччина), захистів там дисертацію та отримав вчений ступень доктора-інженера (Dr.-Ing.).

З 2000р. по 2003р. навчався в докторантурі та проходив довгострокове наукове стажування в Інституті інформатики Клагенфуртського університету (Австрія).

У 2006р. захистив дисертацію доктора технічних наук на тему «Моделі, методи і технології адаптивної розробки та реінжинірингу інформаційно-управляючих систем» за спеціальністю 05.13.06 – інформаційні технології.

У 2008р. отримав вчене звання професора по кафедрі автоматизованих систем управління в НТУ «ХПІ».

З 2018р.  завідувач кафедри моделювання систем і технологій факультету комп’ютерних наук Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна.


Наукова діяльність

Має більш ніж 170 наукових та методичних праць, включаючи доповіді на міжнародних конференціях в Україні, Австрії, Німеччині, Н. Зеландії, США та Швейцарії, з них більш ніж 25 індексовані у Scopus&WОS.

Науковий керівник вже захищених 7 канд. техн. наук (05.13.06) та 1 PhD здобувача (122 комп’ютерні науки).

Наукові інтереси: концептуальне моделювання інформаційних систем і технологій, проєктування проблемно-орієнованих програмних систем, знання-орієнтовані моделі і методи розробки програмного забезпечення.


Освітня діяльність

Викладає навчальні дисципліни: «Проектування інформаційних систем», «Розробка та супровід розподілених програмних систем», «Концептуальні моделі та архітектури проблемно-орієнтованих інформаційних систем».

Підготував більш ніж 40 магістрів, спеціалістів та бакалаврів за спеціальностями 121 – інженерія програмного забезпечення та 122 – комп’ютерні науки, у тому числі за програмою подвійних магістерських дипломів з Клагенфуртським університетом.


Міжнародне наукове співробітництво

Підтримує постійні контакти з науково-технічними партнерами закордоном: в Австрії, Німеччині та Туреччині, неодноразово отримував гранти академічної мобільності за програмою Erasmus (2006-2007) / Erasmus+ (2016-2017, 2022), добре володіє англійською та німецькою мовами.