Ірина Павлівна Плісс

Ірина Павлівна Плісс
Провідний науковий співробітник ПНДЛ АСУ, учений секретар спеціалізованої вченої ради, кандидат технічних наук, старший науковий співробітник

Освіта та кар’єра

1970 р. – інженер-електрик, спеціальність автоматика та телемеханіка Харківський інститут радіоелектроніки (ХІРЕ).

1970 р. – інженер каф. автоматики ХІРЕ.

1970 – 1973 р. – молодший науковий співробітник каф. автоматики ХІРЕ.

1973-1976 – аспірантка каф. автоматики ХІРЕ.

1978 – 1992 р. – старший науковий співробітник ПНДЛ АСУ ХІРЕ.

1978 р. – кандидат технічних наук, дисертацію захистила у ХІРЕ, спеціальність – 05.13.06 – автоматизовані системи переробки інформації та керування.

1984 р. – вчене звання старшого наукового співробітника за спеціальністю 05.13.01 – технічна кібернетика і теорія інформації.

з 1992 р. – провідний науковий співробітник ПНДЛ АСУ ХНУРЕ.

Відомості про захист дисертації:

Спеціальність: 05.13.06 «Автоматизовані системи переробки інформації та управління»

Тема: «Розробка та дослідження математичних моделей і алгоритмів оперативного контролю і управління (на прикладі виробництва напівпровідникових матеріалів)». Захист 20.10.1978 р. на засіданні спеціалізованої ради   К 068.37.01  Харківського інституту радіоелектроніки.

Наукові керівники – Свиридов Валентин Вікторович, доктор технічних  наук, професор; Ілюнін Олег Костянтинович, кандидат технічних  наук, старший  науковий  співробітник

 


Наукова діяльність

Наукові інтереси: Гібридні системи обчислювального інтелекту, Data Stream Mining, Big Data, Deep Learning, Evolving Systems.

З 1978 р. веде наукові дослідження в рамках низки держбюджетних НДР, що виконувались ПНДЛ АСУ, у тому числі на підставі постанов ДКНТ СРСР та Мінвузу СРСР у рамках цільової комплексної та науково-технічної програм; на підставі наказів МОН України за результатами конкурсного відбору проектів.

Починаючи з 1993 р., відповідальний виконавець низки комплексних держбюджетних НДР.

З 2009 р. учений секретар спеціалізованої вченої ради Д 64.052.08 у Харківському національному університеті радіоелектроніки із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) технічних наук.
Індивідуальні гранти на участь у міжнародних конференціях (ФРН, Польща, Естонія, Латвія та ін.).


Міжнародна діяльність / участь у міжнародних проектах

IEEE Member, член ITHEA International Scientific Society.

Наукове стажування, Болгарія (1982-1983 н.р. ).


Громадська діяльність

Учений секретар вченої ради факультету комп’ютерних наук.


Нагороди та премії

Почесна грамота Міністерства освіти і науки України (2007 р.)


Публікації та патенти

Опубліковано понад 280 наукових праць, у тому числі: 8 монографій та розділів у колективних монографіях (book chapter), у тому числі у виданнях Springer, Nova Science Publishers Inc., John Wiley (New York, USA) та ін.
Кількість публікацій, що реферуються в наукометричних базах Web of Science – 14 та Scopus – 19 (Індекс цитування публікацій Ґірша: Web of Science – h=2 та Scopus – h=3).

4 авторських свідоцтва на винаходи.