07 листопада 2019 року відбулось чергове засідання постійно діючого семінару з виконання завдань для досягнення цілей сталого розвитку.
Тема семінару: “Презентація розробки студентів ХНУРЕ – програми розпізнавання мови жестів – на University Startup World Cup 2019”
Доцент кафедри ПІ Олексій Петрович Турута доповів про участь команди студентів ХНУРЕ Sounce в University Startup World Cup 2019 в Данії та про їх розробку «Sounce» – програму розпізнавання мови жестів, яка надає людям з вадами слуху та мовлення можливість спілкуватись без будь-яких обмежень. Команда була нагороджена Social Media Award.
Університетський чемпіонат стартапів відбувається протягом п’яти років. Найкращі 40 університетських стартапів, серед яких і команда ХНУРЕ, пройшли у фінал, який відбувся у Копенгагені.
Фокус #USWC2019 – на Цілі сталого розвитку ООН. Проект Sounce реалізує виконання завдань однієї з цілей – ціль №10 – Подолання нерівності в суспільстві.
Нижче можна докладніше ознайомитись з розробкою команди.
Робота над проектом почалася з AI Hackthon, де у команди Анни Возгриви, Ельвіри Ісаєвої, Степана Титаренка та Валентина Юхименка зародилася ідея для проекту Sounce. Там вони посіли одне з призових місць, і далі почалася активна робота над програмою розпізнавання мови жестів. І зараз ми бачимо грандіозний результат – команда була нагороджена Social Media Award.
Все це стало можливим за підтримки TechTalents (Олександра Медового, Дмитра Свирибілова), організаторів AI Hackthon (Анастасії Дейнеко, Олександри Ніколашиної), наукового парку Сінергія (Вікторії Тцокоти) та доцента кафедри ПІ Олексія Турути.
Команда студентів ХНУРЕ стала переможцем Міжнародного конкурсу стартапів USWC2019