Семінар 03.11.2021

В рамках співпраці з Харківською державною науковою бібліотекою імені В.Г. Короленка організовано семінар, присвячений ролі бібліотек у досягненні Цілей сталого розвитку.

З доповідями виступили Россіхін Василь Вячеславович – лікар-уролог, біотехнолог, доктор медичних наук, професор кафедри урології ХМАПО та Аврунін Олег Григорович – доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри БМІ.

Було розглянуто сутність кожної Цілі та продемонстровано як бібліотеки сприяють їх досягненню.

Зокрема було зазначено, що бібліотеки – унікальні соціальні інституції, які можуть бути включені у всі галузі та сфери суспільного життя та мають великий потенціал для їх інтенсивного розвитку. Це ж стосується і досягнення Цілей сталого розвитку. Тут бібліотеки здатні впливати на виконання завдань на шляху до Цілей, так і на те, щоб до їх реалізації приєдналося якнайбільше людей. Насамперед, звичайно, за допомогою колекцій бібліотечних фондів, паперових та електронних. За допомогою освітніх та просвітницьких заходів. За допомогою популяризації та дієвих акцій.

Бібліотеки підтримують майже всі цілі сталого розвитку.

  • просувають грамотність, включаючи медійну, інформаційну та цифрову;
  • заповнюють прогалини у доступі до інформації та допомагають уряду, громадянському суспільству та бізнесу краще зрозуміти місцеві інформаційні потреби;
  • сприяють реалізації урядових програм;
  • виступають центрами науково-дослідних угруповань, у тому числі з питань екології;
  • зберігають та надають доступ до культури та спадщини світу.

Ціль 4. Якісна освіта – діти шкільного віку більше охоплені увагою бібліотекарів – клуби, гуртки, лекторії, освітні та теоретико-пізнавальні проекти, майстер-класи, лабораторії – все це у бібліотеках. STEM-активності в бібліотеках, що базуються на новому поколінні інноваційних нон-фікшн книг. Мейкерство в бібліотеках дозволяє випробувати низку технічних та технологічних інновацій, заохочує синергію з технічним світом та використання інтерактивних методів навчання, знайомить дітей з дослідженнями поза шкільними стінами.

Ціль 5. Забезпечення гендерної рівності, розширення прав та можливостей жінок та дівчаток. Бібліотеки проводять дискусії, круглі столи, лекції та навіть антилекції для розширення базових знань з гендерних питань. Деякі з них є справді координаційними, інформаційними та освітніми центрами з гендерної політики.

Ціль 8. Гідна праця та економічне зростання – реалізуючи підхід навчання протягом життя, бібліотеки роблять істотний внесок у перекваліфікацію та розвиток кар’єри мешканців громади.

Ціль 15. Захист та відновлення екосистем суші – за допомогою тематичних вечорів, еко-квестів, екскурсій рідним краєм, волонтерства виховання екологічної свідомості громадян, підвищення рівня обізнаності мешканців про екологічну ситуацію, покращення та благоустрій територій громади, об’єднання мешканців навколо екологічних проблем.

Ціль 16. Світ, справедливість та сильні інститути. Одним із ключових завдань цієї Цілі є розвиток системи надання безкоштовної правової допомоги. І тут бібліотеки є надійними партнерами у доступі до безкоштовної правової допомоги для найменш захищених категорій громадян.

У підсумку Олег Григорович висловив надію на подальший розвиток взаємовигідного партнерства з бібліотекою імені В. Г. Короленка, зокрема з відділом науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів, для досягнення Цілей сталого розвитку.

Семінар  03.11.2021 Семінар  03.11.2021