ХНУРЕ бере участь у XVI Міжнародній спеціалізованій виставці «Зброя та безпека – 2019»

08.10.2019

З 8 – 11 жовтня 2019 року в Міжнародному виставковому центрі відбувається XVI Міжнародна спеціалізована виставка «Зброя та безпека – 2019», у якій беруть участь понад 400 компаній з 16 країн світу, серед яких свої розробки представляє Харківський національний університет радіоелектроніки.

Мета заходу – сприяння розвитку оборонної промисловості, удосконаленню технічної оснащеності ЗСУ та розвиток міжнародного військово-технічного  співробітництва.

У рамках виставки ХНУРЕ представив ряд власних розробок та засобів спеціального призначення:

Універсально багатоінтерфейсна станція радіорелейного та тропосферного зв’язку – призначена для організації бездротового зв’язку у сантиметровому діапазоні частот на основі створення тропосферний ліній зв’язку на закритих інтервалах, при якому використовується ефект віддзеркалення сантиметрових радіохвиль від неоднорідностей турбулентних шарів тропосфери.

Така розробка дозволяє забезпечувати тропосферний зв’язок на відстані до 150 кілометрів з передачею цифрової інформації зі швидкостями від 1 до 20 Мбіт/с, даючи можливість зв’язку в малонаселених та важкодоступних районах.

Технологія виявлення несанкціонованого відеоспостереження з безпілотних літальних апаратів – забезпечує захист об’єктів під охороною.

Технологія реалізована завдяки спеціальним контролюючим діапазони датчикам, які використовуються для передачі відеосигналу з БПЛА до базової станції.

Поява такого сигналу свідчить, що у контрольованій зоні здійснюється відеозйомка.

Розробка дозволяє перехопити зображення та вивести його на світловий та звуковий індикатор датчика, також до нього може бути підключений пристрій для передачі повідомлень по GSM про присутність безпілотника.

Малогабаритна лазерна оптико-електронна система моніторингу повітряного простору в оптичному та інфрачервоному діапазонах – призначена для моніторингу повітряного простору, виявлення всіх рухомих об’єктів, автоматичного детектування та розпізнавання типу літального об’єкта, вибору та високоточного супроводу повітряного об’єкта, а також автоматичного обчислення параметрів траєкторії в місцевій і глобальній системі координат.  

Особливістю реалізації такої розробки є аналіз дисперсії помилок супроводу, забезпечення отримання відеопотоків і управління камерами та лазерним далекоміром,  висока фільтрація зображення з автоматичним розпізнанням і класифікацією повітряних об’єктів.

Дослідний зразок модуля адаптивної цифрової просторово-часової обробки сигналів на тлі адитивної суміші маскувальних шумових та пасивних завад. Цей модуль призначений для покращення основних тактико-технічних характеристик радіолокаторів цивільного та військового призначення в умовах дії завад. Захист від комбінованих завад базується на формуванні високоефективних оцінок параметрів співмножників факторизованих уявлень матриць, обернених до кореляційної матриці завад, та їх регуляризованих різновидів. Галузь застосування – РЛС контролю повітряного простору та управління повітряним рухом.

Динамічні платформи для симуляторів, тренажерів та атракціонів – алгоритм управління рухом платформи реалізується заданим сценарієм, який може завантажуватись безпосередньо у модуль управління або поступати з видаленого пункту через локальну мережу або точку доступу Wi-Fi. В залежності від конкретної задачі існує можливість відтворити важливі динамічні характеристики та робочі навантаження досліджуваного об’єкту. Такі платформи мають високу точність позиціонування.

Та інші розробки.

Такі технології ХНУРЕ, представлені на виставці, спрямовані на підвищення обороноздатності України та викликали зацікавленість не тільки «Оборонпрому», а також представників українських та іноземних  промислових компаній приватного сектору.

ХНУРЕ бере участь у XVI Міжнародній спеціалізованій виставці «Зброя та безпека – 2019»