Дискусія «Вища освіта: соціальна послуга чи драйвер економічного зростання»

30.03.2019

20 березня 2019 року на базі медіа проекту «Накипело» відбулася відкрита дискусія  «Вища освіта: соціальна послуга чи драйвер економічного зростання?» в якій прийняли участь представники Харківського національного університету радіоелектроніки Данилов Андрій (старший викладач кафедри соціальної інформатики ХНУРЕ, член Вченої ради університету, голова Ради молодих учених), Ткачов Віталій (старший викладач кафедри електронних обчислювальних машин, кандидат технічних наук, член Асоціації випускників ХНУРЕ, заступник Голови Ради молодих вчених) та Здорик Нікіта (перший заступник голови Студентського Сенату ХНУРЕ). Дискусія проходила, за підтримки та ініціативи Громадської організації «RE:Старт» робота якої направлена на впровадження принципів сталого розвитку в Україні.

Дискусія була присвячена питанням організації та провадження освітньої та наукової діяльності та її інтеграції з бізнесом для забезпечення сталого розвитку України.

Під час обговорення були розглянуті такі актуальні теми:

1. Форми навчання та організації навчального процесу;

2. Особливості взаємодії бізнесу та освіти для забезпечення сталого розвитку та підвищення конкурентоспроможності України;

3. Працевлаштування студентів та відповідність існуючих спеціальностей потребам реального сектору економіки;

4. Особливості підготовки студентів в сучасних умовах та інтеграція програм підготовки з провідними фірмами;

5. Відтік інтелектуального капіталу з України – проблеми та шляхи їх вирішення;

6. Безперервна освіта та сталий розвиток – нові можливості та виклики.

В кінці дискусії представники освіти та бізнесу висловили свої думки з приводу перспектив розвитку існуючих спеціальностей, взаємодії освіти та бізнесу, та перспектив подальшого розвитку системи освіти в Україні, як базового елементу сталого розвитку України.

Дискусія «Вища освіта: соціальна послуга чи драйвер економічного зростання»

Дискусія «Вища освіта: соціальна послуга чи драйвер економічного зростання»