Лабораторія займається науковими дослідженнями за напрямками:
- менеджмент знань, онтології, семантичні веб-технології, веб-сервіси;
- розподілений штучний інтелект, інтелектуальні агенти;
- розробка платформ колективної обізнаності;
- викладання за результатами наукових досліджень.
Головні результати:
1. Спільна європейська програма з підприємництва в галузі інформаційних технологій (з 2006).
Короткий опис: курс бакалаврської підготовки «Комерціалізація інтелектуальних систем» викладається для спільних україно-французьких груп студентів (ХНУРЕ, кафедра ШІ, та ECAM-EPMI, ІТ факультет, Сержі-Понтуаз), які разом генерують інноваційні ідеї для студентських стартапів в галузі інформаційних технологій та розробляють бізнес-плани під керівництвом французьких та українських фахівців з інформаційних технологій та підприємництва (спосіб взаємодії – телеконференції, мова викладання і спілкування – англійська).
2. Проект Темпус “Національна система забезпечення якості і взаємної довіри в системі вищої освіти (TRUST)” № 516935-TEMPUS-1-2011-1-FITEMPUS-SMGR (2011-2015) www.dovira.eu
- розробка та впровадження інструменту підтримки системи забезпечення якості вищої освіти http://portal.dovira.eu/
3. Проект НАТО № G5511 “Кібербезпека для інтелектуальних систем” (2018 – 2021) за фінансової підтримки програми Наука заради миру та безпеки фонду НАТО:
- розробка імунної системи для кібер-фізичних систем;
- розробка інтелектуальних гібридних моделей для раннього виявлення та запобігання кібер-загрозам та нападам в кібер-фізичних системах.
4. Проект Horizon2020 «Deep Intelligent Optical and Radio Communication Networks» MSCA-RISE-2020 Грантова Угода #101008280 (DIOR), строк виконання 2021-2024.