Наукова робота кафедри

Основний напрям досліджень кафедри

Математичне моделювання ергатичних систем і розробка технічних засобів і методів забезпечення безпеки технологічних і виробничих процесів.


Зв’язок з освітнім процесом, студентська наука

Студентські наукові гуртки:

  • розробка моделей та методів захисту людини від впливу чинників небезпеки;
  • дослідження сучасних технологій захисту навколишнього середовища задля екологічної безпеки;
  • застосування синергетичного підходу до управління безпекою праці на підприємстві;
  • удосконалення методів та засобів забезпечення безпеки життєдіяльності людини;
  • дослідження питань впливу шкідливих виробничих чинників на здоров`я людини.

Студенська наука:

  • Проведення І туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук у 2021/2022 н.р. з напрямку «Охорона праці» та участь у ІІ турі конкурсу на базі ХНАДУ;
  • організація роботи секції «Системи безпеки технологічних та виробничих процесів» у рамках 25-го Міжнародного молодіжного форуму «Радіоелектроніка та молодь у ХХI столітті» та підготовка студентів до участі.

Основні наукові досягнення за останні роки

Статті:

  1. Управління радіаційним ризиком при поводженні з радіоактивними речовинами і матеріалами/ Мамонтов О.В., Малик Б. О. Токарева О. В/«Вопросы атомной науки и техники (ВАНТ)», №2(132), 2021, с.149-154, (Scopus)
  2. Визначення динаміки утворення монооксиду вуглецю при проведенні процесів газового зварювання/В.В.Березуцький, І.І. Хондак, Н.Л. Березуцька/Східно-Європейський журнал передових технологій . 2021. № 5/10(113) 2021. P. 33-40, (Scopus)

Участь у конференціях:

  1. Сучасні підходи до забезпечення безпеки праці при роботі з роботами /Стиценко Т.Є, М.В. Бобков/ Сучасна наука сьогодення: досвід і тенденції, Міжнародна науково-теоретична конференція, секція 11, Пожежна та цивільна безпека, Сінгапур, Республіка Сінгапур, 21.02. 2021   c.119-1202. Зниження екологічних ризиків водних технічних рідин/ В.В. Березуцький, Н.Л. Березуцька. 4-а Міжнародна науково-технічна Інтернет-конференція «Інноваційний розвиток ресурсозберігаючих технологій та раціональне використання природних ресурсів». Збірник тез. – Петрошані, Румунія: 2021, 64-66 с. (Видавництво УНІВЕРСІТАС),. – 238 с
  2. Участь у ХІІІ Міжнародній науково-методичній конференції, 145 Міжнародній науковій конференції Європейської Асоціації наук з безпеки (EAS) «Безпека людини у сучасних умовах», 2-3 грудня 2021 р, м. Харків:
  3.  Проведена секція «Системи безпеки технологічних та виробничих процесів» у рамках 25-го Міжнародного молодіжного форуму «Радіоелектроніка та молодь у ХХI столітті», 20-22 квітня 2021 р.
  4. Проблема засмічення світового океану пластиковими відходами /Березуцька Н.Л. Інформаційні технології: наука, техніка, технологія, освіта, здоров’я: тези доповідей ХXIХ міжнародної науково-практичної конференції MicroCAD-2021, 18-20 травня 2021. Харків: НТУ «ХПІ». – 264 с
  5. Участь у Міжнародній науково-технічній конференції «ЕКОЛОГІЧНА І ТЕХНОГЕННА БЕЗПЕКА. ОХОРОНА ВОДНОГО І ПОВІТРЯНОГО БАСЕЙНІВ. УТИЛІЗАЦІЯ ВІДХОДІВ» (студентська секція), 13-14 квітня 2021 р., Харків, ХНУБА

 Загалом подано 5 особистих тез викладачів та 44 тези студентів під керівництвом викладачів кафедри

Патенти:

  • МПК А61F9/06 (2006.01) Захисна каска/ Березуцький В.В., Хондак І.І., Сафонов В.В./ Патент на корисну модель №149116. Зареєстровано в Державному реєстрі патентів України на корисні моделі 20.10.2021.

Конкурси наукових робіт студентів

  • Подано 3 роботи до участі у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук у 2020/2021 н.р. з напрямку «Охорона праці», квітень 2021 р ХНАДУ.

Наукові публікації за тематикою “Екологія”


Наукові семінари

  • сучасні дослідження впливу чинників виробничого середовища на здоров’я людини: методи та засоби захисту;
  • синергетичний підхід до управління безпекою праці на підприємствах: головні аспекти;
  • проблеми впровадження сучасних технологій захисту навколишнього середовища;
  • управління технічними ризиками у виробничих процесах;
  • дослідження впливу чинників техногенних небезпек на здоров’я людини.

 

Інформація про наукову роботу на сайті кафедри Охорони праці: https://os.nure.ua/nauka