Відповідно до Наказу від 28.11.2007 р. № 106Кн «Про впорядкування наявних та створення нових наукових підрозділів НДЧ ХНУРЕ», лабораторія функціонує у відповідності до задачі одержання нових наукових знань, створення суспільно-корисних наукових результатів, забезпечення використання їх в навчальному процесі та різних галузях народного господарства, розв′язання комплексних задач у сфері інноваційного розвитку, а також виконання завдань університету в галузі наукової і науково-технічної діяльності.
Діяльність лабораторії спрямована на розробку теорії та методів НВЧ діагностики матеріалів, середовищ та об′єктів (у тому числі мікро- і нанорозмірних), удосконалення теорії та засобів скануючої мікрохвильової мікроскопії провідників, напівпровідників та діелектриків, створення приймачів та перетворювачів зображень ІЧ та УФ діапазонів, фотоелектричних перетворювачів для сонячної енергетики, дослідження квантово-розмірних структур.
Проводяться та плануються ініціативні дослідження за такими напрямами: розробка та апробація методик адаптаційної обробки інформаційних сигналів скануючої мікрохвильової мікроскопії (СММ), електродинаміка зондових структур СММ, вивчення модифікаційних властивостей високо локальних (мікро- та нанорозмірних) мікрохвильових впливів, властивостей багатошарових напівпровідникових структур і надграток, наноелектроніка квантоворозмірних структур, розробка засобів діагностики стану та життєдіяльності біологічних об′єктів на основі застосування неруйнівних мікрохвильових методів.
Зв’язок з освітнім процесом
Обладнання НДЛ використовується студентами, аспірантами та НПП кафедри при проведенні деяких лабораторних робіт, а також для досліджень за тематикою лабораторії.
Основні наукові досягнення
У 2013 р. виконувалася НДР “Розробка нових технологічних прийомів формування і контролю мікро- і наноструктур на основі використання високо локальних електромагнітних полів, що створюються методами скануючої мікрохвильової мікроскопії”.
У 2014-2016 рр. виконувалася НДР “Теоретичні та експериментальні основи розвитку зондової НВЧ діагностики та модифікації матеріалів”.
У 2015-2017 рр. виконувалася спеціальна НДР.
У 2016-2018 рр. виконувалася НДР “Розробка методів і засобів мікрохвильової діагностики вмісту і розподілу вільної і зв’язаної води в біологічних тканинах та інших середовищах”.
У 2018 р. виконувалась фундаментальна НДР «Розробка методів і засобів мікрохвильової діагностики вмісту і розподілу вільної і зв’язаної води в біологічних тканинах та інших середовищах», (№ 0116U002540).
За період 2018-2020 рр. було опубліковано за тематикою лабораторії:
- 3 монографії;
- 28 статей у фахових виданнях (20 – у виданнях, які індексуються в наукометричній базі Scopus);
- 17 доповідей на міжнародних конференціях (6 – у матеріалах, які індексуються в наукометричній базі Scopus);
- отримано 2 патенти України
Захищено 1 кандидатську дисертацію.