Навчально-наукова лабораторія реконфігурованих і мобільних систем

Лабораторія “Реконфігурованих і мобільних систем”  кафедри Електронних обчислювальних машин створена у 2017 році з метою підготовки висококваліфікованих фахівців за спеціальністю 123 «Комп’ютерна інженерія», а також кадрів високої кваліфікації, залучення цільової аудиторії абітурієнтів, проведення науково-дослідних робіт, розвитку і популяризації науково-технічної творчості молоді, проведення спеціалізованих лабораторних робіт.

Основні завдання лабораторії

  • розробка нових курсів навчальних дисциплін на технологічній базі лабораторії і проведення лабораторних і практичних занять бакалаврського і магістерського циклу підготовки денної та заочної форми навчання;
  • проведення фундаментальних і прикладних науково-дослідних робіт;
  • міжнародне науково-технічне співробітництво шляхом участі в спільних наукових програмах і проектах.

Освітній процес в лабораторії реконфігурованих і мобільних систем

На базі навчально-наукової лабораторії проводяться заняття для студентів денної та заочної форми. Зокрема, це такі дисципліни як:

  • основи комп’ютерних обчислень (лабораторні та практичні заняття);
  • програмування Embedded System (лабораторні роботи);
  • Embedded System (лабораторні роботи);
  • системи керування базами даних (лабораторні роботи);
  • архітектура комп’ютерів (лабораторні роботи);
  • програмні засоби оверлейних комп’ютерних мереж (лабораторні та практичні заняття);
  • обчислювальні системи та мережі (лекційні заняття);
  • комп’ютерна логіка (лабораторні роботи).

В лабораторії проводяться засідання Екзаменаційних комісій з захисту кваліфікаційних робіт за освітньо-професійною та освітньо-науковою програмою “Системне програмування” підготовки магістрів.

Наукова робота в лабораторії реконфігурованих і мобільних систем

Наукові напрями лабораторії:

  • моделі і методи підвищення живучості розподілених комп’ютерних систем з перебудовуваною структурою і програмованої логікою в умовах зовнішнього впливу; розробка алгоритмів просторового інтелекту для керування роєм інтелектуальних мобільних об’єктів (доц. Токарєв В.В.);
  • кібернетична безпека універсальних комп’ютерних систем (проф. Рубан І.В.);
  • методи і засоби цифрової обробки зображень в мобільних системах (проф. Рубан І.В.);
  • створення комп’ютерних мереж підвищеної живучості (доц. Ткачов В.М.).

Основні наукові результати:

В 2017 році в рамках виконуваної науковцями лабораторії НДР «Створення науково-методичних основ забезпечення живучості мережевих систем обміну інформацією в умовах зовнішнього впливу потужного НВЧ випромінювання» (№ ДР 0117U003916)  здійснена постановка задачі математичного моделювання на основі самоузгодженої системи рівнянь, що моделюють процес впливу потужного електромагнітного поля на напівпровідникові елементи з урахуванням їх топології. Розроблено експериментальну установку для випробувань впливу електромагнітного поля на напівпровідникові елементі інформаційно-комутаційних систем. Визначено методи стиснення імпульсів НВЧ електромагнітного поля для отримання надкоротких імпульсів та з високою піковою потужністю.

В 2018 році в рамках виконуваної науковцями лабораторії НДР «Створення науково-методичних основ забезпечення живучості мережевих систем обміну інформацією в умовах зовнішнього впливу потужного НВЧ випромінювання» (№ ДР 0118U000832) отримані теоретичні рішення проблеми підвищення дальності дії потужних електромагнітних імпульсів для руйнування напівпровідникової елементної бази інформаційних систем. Розроблені функціональні схеми та апаратні засоби контролю впливу електромагнітної енергії. Запропоновані нові способи технічного захисту напівпровідникової елементної бази інформаційних систем від дії електромагнітної енергії. Для ряду стаціонарних та мобільних технічних об’єктів створені алгоритми захисту прийому, передачі та обробки інформації. Створена загальна концепція підвищення живучості стаціонарних та мобільних інформаційних систем за рахунок ефективних алгоритмів їх захисту.

З 2017 року науковцями лабораторії було отримано два деклараційних патенти на корисну модель, опубліковано більше 50 наукових публікацій, в тому числі 20, які входять до наукометричних баз Scopus та WoS.

Науковці лабораторії є членами спільноти IEEE та ACM.

Студентська наука:

Наукова діяльність студентів на базі лабораторії здійснюється відповідно до діяльності наукових гуртків “Інтелектуальні мобільні системи” та “Програмування “Embedded system”. Керівник: доц. Токарєв В.В.

Ігор Вікторович Рубан

Науковий керівник ННЛ

Ігор Вікторович Рубан

В.о. ректора, перший проректор, Голова Приймальної комісії, Голова НМР, Голова НТР, заступник головного редактора журналу «Сучасний стан наукових досліджень і технологій в промисловості», професор кафедри ЕОМ, Заслужений працівник освіти України, доктор технічних наук, професор

Контакти

d_ec@nure.ua

Сайт лабораторії

+38-057-7021354

к. 37, корпус “З”