Студенти вивчають механізми створення комплексної системи інформаційної та кібербезпеки сучасних інформаційних і інформаційно-комунікаційних систем, менеджмент інформаційної та кібербезпеки відповідно до міжнародних стандартів інформаційної безпеки серії ISO27К; механізми забезпечення інформаційної безпеки телекомунікаційних і комп’ютерних мереж, механізми забезпечення web-безпеки, безпеки банківських систем і систем електронної комерції, механізми розслідування інцидентів, управління ризиками та аудиту систем інформаційної та кібербезпеки. Також студенти вивчають механізми захисту суспільства від сучасних спеціальних інформаційних та інформаційно-психологічних операцій, інформаційного впливу.
Опис освітньої програми Управління інформаційною безпекою:
Харківський національний університет радіоелектроніки у рамках освітньої програми Управління інформаційною безпекою бере участь в європейських програмах Tempus та Erasmus+.
Кафедра інфокомунікаційної інженерії ім. В.В.Поповського в період з 2014 по 2018 роки була учасником проекту та координатором української сторони консорціуму ENGENSEC європейської програми Tempus – підготовки спеціалістів з кібербезпеки наступного покоління. В рамках даної програми були розроблені 7 базових курсів, які викладаються студентам:
- Цифрова криміналістика;
- Web-безпека;
- Аналіз шкідливого програмного забезпечення;
- Етичний хакінг;
- Безпека бездротових мереж;
- Безпека хмарних технологій;
- Розробка безпечного програмного забезпечення.
Університет з травня 2021 року почав приймати участь у Проєкті USAID (Агентства США з міжнародного розвитку) «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України». Кафедра інфокомунікаційної інженерії ім. В.В. Поповського є головною в цьому проєкті в університеті і протягом 2021 – 2022 років 24 викладача кафедри пройдуть навчання по курсам:
· Реагування на інциденти;
· Цифрова криміналістика;
· Безпека кіберфізичних систем;
· Безпека та конфіденційність IoT;
· Основи комп’ютерної та мережної безпеки;
· Аудит та управління ризиками;
· Безпека Web-додатків;
· Аналіз шкідливого програмного забезпечення.
Протягом цього проєкту дані курси будуть вдосконалені для навчання студентів з освітніх програм «Управління інформаційною безпекою» (спеціальність 125 – Кібербезпека) та “Інфокомунікаційна інженерія” (спеціальність 172 – Телекомунікації та радіотехніка).
В липні 2020 року колектив кафедри інфокоммунікаційної інженерії ім. В.В. Поповського виграв грант Європейського Союзу проекту ERASMUS+ Жан Моне на тему: «Інтеграція рамок та політик кібербезпеки ЄС в Україні» (CyFra). В рамках цього проекту розробляються для студентів навчальні курси «Рамки та політики ЄС з кібербезпеки», «Кращі практики ЄС для Інтернету речей та інтелектуальної інфраструктури».
В рамках Європейської програми Erasmus+ здійснюється обмін студентами з технологічним інститутом Блекінге, Швеція. У червні 2017 року факультет Інфокомунікацій підписав договір щодо студентського обміну за програмою подвійних дипломів за магістерською спеціальністю «Кібербезпека» з Технологічним Інститутом Блекінге (BTH), Карлскруна, Швеція.
Вміння і компетентності, якими буде володіти бакалавр за освітньою програмою Управління інформаційною безпекою:
1. Знання мов програмування: Java, C ++, C #, Python;
2. Створення, впровадження, моніторинг та вдосконалення систем менеджменту інформаційної безпеки підприємства (установи);
3. Проведення аудиту підприємств (установ) за інформаційної безпеки
4. Розробка програмного забезпечення по виявленню шкідливих програм і кібератак;
5. Розробка і використання програмних і програмно-апаратних комплексів кіберзахисту;
6. Проведення криміналістичної експертизи слідів кібератак в кібернетичному просторі;
7. Адміністрування захищених комп’ютерних і телекомунікаційних мереж;
8. Моніторинг критичних параметрів інформаційних систем;
9. Реагування на інциденти інформаційної безпеки;
10. Оцінка ризиків інформаційної безпеки.
Випускник за освітньою програмою Управління інформаційною безпекою може працювати:
1. Спеціалістом з розробки захищеного програмного забезпечення на С / C ++ / C # / JAVA / Python;
2. Менеджером з інформаційної безпеки;
3. Інженером, фахівцем, головним спеціалістом з інформаційної безпеки;
4. Керівником відділу інформаційної безпеки;
5. Аудитором систем інформаційної безпеки;
6. Розробником систем і засобів захисту інформації;
7. Адміністратором з інформаційної безпеки;
8. Аналітик з інформаційної безпеки;
9. Керівником проектів з інформаційної безпеки;
10. Офіцером спецслужб з кібербезпеки.
Навчально-лабораторна база:
На кафедрі інфокомунікаційної інженерії розгорнуті мережева академія CISCO, учбовий центр NURE IT Academy, лабораторія мереж наступного покоління, лабораторія систем доступу, лабораторія технічного захисту інформації, лабораторія мобільного зв’язку. У 2018 році був введений в експлуатацію кіберполігон для дослідження кібербезпеки хмарних технологій, який був закуплений Європейським союзом в рамках європейської програми Tempus – підготовки спеціалістів з кібербезпеки наступного покоління.
Освітня програма Управління інформаційною безпекою – це системний підхід щодо підготовки висококваліфікованих фахівців з кібербезпеки. Вступайте на цю освітню програму та ставайте в ряди кіберзахисників.
Навчальний план (ОПП, 2024) Освітньо-професійна програма «Управління інформаційною безпекою» (2024) Навчальний план (ОПП, 2023) Освітньо-професійна програма «Управління інформаційною безпекою» (2023)