Студенти ХНУРЕ увійшли до фіналу олімпіади корпорації Google

27.02.2020

Команда студентів Харківського національного університету радіоелектроніки кафедри ПІ у складі Олега Валласа, Матвія Асландукова та Андрія Шаніна, під керівництвом тренера Олександра Вечура, взяли участь в олімпіаді корпорації Google.

Відбірковий раунд змагання з інженерного програмування HashCode, який щорічно проводить Google, відбувся 21 лютого. Організатори пропонують розробникам розв’язати реальну інженерну проблему, з якою команда Google стикалася у своїй практиці. Учасники можуть самі обрати мову програмування і весь інструментарій для вирішення поставленого завдання. Головне – надати готове розв’язання проблеми. Чим точніше готовий код вирішує завдання, тим більше балів набирає команда. Цього року учасникам пропонувалося розв’язувати оптимізаційну задачу, пов’язану з сервісом google books. А саме, потрібно було за даними про наявні бібліотеки й доступні в них книги, скласти план цифрування книг на фіксований проміжок часу. Цифрування кожної книги приносило заданий прибуток, а тому чим більший сумарний прибуток вдавалося отримати за допомогою даного проекту, тим більшу кількість очок отримувало відповідне рішення.

Наша команда змагалася майже з 11 000 команд з усього світу і, зайнявши 18-е місце, вперше в історії університету увійшла до фіналу.
Фінал відбудеться 25 квітня у Дубліні (Ірландія).