Проректор ХНУРЕ взяв участь у II Українському форуму міжнародної освіти

28.03.2019

26-27 березня у Києві відбувся ІІ Український форум міжнародної освіти, в роботі якого взяв участь проректор з міжнародного співробітництва Харківського національного університету радіоелектроніки Мурад Омаров. У рамках заходу були обговорені питання щодо  посилення вимог до фірм-посередників, які співпрацюють з українськими вишами для залучення іноземних студентів на навчання, а також щодо реалізації , навесні 2019, пробного іспиту – ЗНО з мови навчання для іноземних студентів після закінчення першого курсу в українських вишах.

Крім того, у виступі на форумі Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич зазначила, що вже з 2020 року ЗНО з мови навчання будуть складати усі іноземні студенти після закінчення 1 курсу. Після проходження ЗНО іноземний студент отримуватиме сертифікат про складання іспиту, який дає право продовжувати навчання на другому курсі.

Студенти, які навчаються англійською мовою і мають міжнародні сертифікати на кшталт IELTS, TOEFL, Cambridge Certificate, з рівнем знань не менше В1 – повторно складат англійську не будуть. Їхній сертифікат автоматично враховуватиметься як успішно складений іспит.

Також міністр підкреслила, що фахова підготовка викладачів, які навчають іноземних студентів, повинна відповідати рівню В2. «Якщо ми висуваємо такі вимоги до знань мови навчання студентами, то ще суворіші вимоги мають бути і до викладачів закладів освіти, які навчають іноземних студентів. Їхній рівень володіння мовою має бути не нижче В2», – зазначила Лілія Гриневич.

Проректор ХНУРЕ взяв участь у II Українському форуму міжнародної освіти