Помер видатний український вчений Володимир Поповський

Сьогодні вночі зупинилось серце видатного українського науковця, вченого Харківського національного університету радіоелектроніки, професора, завідувача кафедри  інфокомунікаційної інженерії Володимира Володимировича Поповського. 

Володимир Володимирович у 1983 році успішно захистив дисертаційне дослідження на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук і вже у 1992 році почав працювати у ХНУРЕ, очоливши кафедру багатоканального зв’язку, яка згодом отримала сучасну назву – кафедра інфокомунікаційної інженерії.

За час роботи завідувачем кафедри, професор Поповський проявив себе як здібний керівник творчого колективу, відомий вчений, спеціаліст у галузі теорії систем, теорії та техніки телекомунікацій. Він плідно займався науковою роботою за напрямком теорії систем, теорія зв’язку, електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів, просторово-часової обробки сигналів, поляризації сигналів, адаптивних методів управління й оцінки сигналів та сучасної телекомунікаційної технології. Крім того, Володимир Володимирович був автором більш ніж 300 наукових праць, 6 монографій, 8 підручників, 4 з яких мають гриф Міністерства освіти й науки – видані в Україні.

Ім’я Володимира Поповського широко відоме у наукових колах України і за кордоном. Був членом експертної ради ВАК, дійсним членом IEEE, академії прикладної радіоелектроніки і зв’язку, головним редактором електронного журналу «Проблеми телекомунікацій». Нагороджений Грамотою Верховної Ради України «За заслуги перед українським народом» (2005 р.) і знаком «Відмінник освіти України».

Колектив ХНУРЕ, на чолі з ректором Валерієм Семенцем, відчуває велике горе та висловлює співчуття родині та близьким Володимира Володимировича. Це велика втрата не лише для нас, а й для всієї світової науки

.Помер видатний український вчений Володимир Поповський