Пішов з життя Юрій Волощук

27.08.2019

26 серпня на 78 році життя зупинилось серце видатного українського науковця, почесного професора Харківського національного університету радіоелектроніки, доктора технічних наук, професора Юрія Івановича Волощука.

Юрій Іванович тривалий час був самостійним знаним вченим і очолював астрономічний напрямок метеорних досліджень ХНУРЕ, а у1988 році отримав звання професора. Радіометеорні розробки професора Волощука відіграли чималу роль у присвоєнні третій малій планеті No.10681 імені «ХТУРЕ» (Харківського технічного університету радіоелектроніки). Починаючи зі студентської лави, він брав участь у всіх відомих проектах, пов’язаних з науковою школою метеорної радіолокації Б.Л. Кащеєва, зокрема, в розробці найбільш чутливої у світі метеорної автоматизованої радіолокаційної системи (МАРС, 1964-1996) і в проведенні на ній циклів експериментів по міжнародним та вітчизняним геофізичним та астрономічним програмам, також брав участь у підготовці екваторіальної експедиції у Сомалі в 1968-1970 рр., проведенні паралельних вимірювань у Харкові, пов’язаних із цією експедицією, в реалізації програми ГЛОБМЕТ у 80-і роки ХХ століття, інтерпретації отриманих даних. У багатьох дослідженнях Юрій Іванович випередив свій час. Крім того, Юрій Волощук був автором понад 200 публікацій, в тому числі, монографій.

Колектив ХНУРЕ на чолі з ректором Валерієм Семенцем відчуває велике горе та висловлює співчуття родині й близьким Юрія Івановича. Це велика втрата для всієї української науки.

 

Пішов з життя Юрій Волощук