Науковці ХНУРЕ представили результати своїх досліджень

18.05.2022

У журналі першого квартилю European Journal of Information Systems видавництва Taylor&Francis опубліковано статтю “Responsible cognitive digital clones as decision-makers: a design science research study” авторів В. Терзіяна, М. Головянко (кафедра ШІ), С. Гришко (кафедра ЕК) у співавторстві з фінським колегою Т. Tuunanen (університет Ювяскюля).
Стаття присвячена, поміж іншого, запровадженому за підтримки Міністерство освіти і науки України у чотирьох університетах (ХНУРЕ, Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича, Український католицький університет та Національна академія керівних кадрів культури і мистецтва) порталу TRUST (www.portal.dovira.eu).
У дослідженні запропоновано ІТ-артефакт (агент Pi-Mind) для цифрового дублювання людей, які приймають рішення, з їх унікальними компетенціями. Агенти Pi-Mind можуть вивчати можливості прийняття рішень своїх «донорів» у спеціальному навчальному середовищі, заснованому на генеративних змагальних мережах.
Дослідження зосереджено на тому, як забезпечити стійкість організації за допомогою агента Pi-Mind, який може імітувати прийняття рішень людини і має неоціненну перевагу: технологія не піддається навмисним і ненавмисним біологічним загрозам.
Наведено результати функціонування екосистеми порталу TRUST за підтримки технології Pi-Mind:
Онтологічна база знань містить понад 400 000 ресурсів, зареєстрованих користувачами. На порталі зареєстровано понад 5000 фізичних та корпоративних користувачів і їх академічні досягнення, що дало можливість протестувати процедури прийняття рішень за допомогою нової технології.
Науковці ХНУРЕ представили результати своїх досліджень