Команда ХНУРЕ увійшла до числа фіналістів Google Hash Code

04.05.2020

25 квітня 2020 року команда Харківського національного університету радіоелектроніки KhNURE_NRG у складі Олега Валласа, Матвія Асландукова та Андрія Шаніна, під керівництвом Олександра Вечура, взяла участь у фіналі Google Hash Code, який відбувся онлайн.
На Google HashCode було зареєстровано понад 100 000 учасників та близько 11000 команд з усього світу, тільки в Харкові на першому етапі було зареєстровано понад 200 представників IT галузі.
Для проходження до фіналу у відбірковому раунді необхідно було потрапити в топ 40 кращих. Ідея Google HashCode проста – організатори пропонують розробникам розв’язати реальну інженерну проблему, з якою команда Google стикалася у своїй практиці. Учасники можуть самі обрати мову програмування і весь інструментарій для вирішення поставленого завдання. Головне – надати готове розв’язання проблеми. Чим точніше готовий код вирішує проблему, тим більше балів набирає команда.
В цьому році у фінальному етапі учасникам необхідно було вирішити задачу автоматизації складальної лінії смартфонів. Створення смартфона – складний процес, який охоплює збірку безлічі компонентів, включаючи екран, кілька камер, мікрофони, динаміки, блок обробки й блок зберігання. Щоб автоматизувати складання смартфона, необхідно використовувати роботизовані руки, які можуть переміщатися по робочій області збірки та виконувати всі необхідні завдання.
Розв’язання поставленої проблеми необхідно розробити за чотири години. Наша команда успішно впоралася із завданням, показавши високий результат та посіла 18 місце серед усіх учасників.