ХНУРЕ увійшов до липневого рейтингу Ranking of World Universities

28.07.2020

Іспанська Лабораторія кіберметрики («Cybermetrics Lab») оприлюднила традиційний липневий випуск рейтингу Ranking of World Universities. Метою рейтингу Webometrics є підвищення присутності університетів в Інтернеті та сприяння відкритій публікації результатів наукової діяльності. Webometrics враховує кількість проіндексованих пошуковими системами сторінок сайту, зовнішні посилання на нього, цитованість ресурсу. Щодо результатів наукової діяльності, враховують дані SCImago про публікації у Scopus та дані цитованості публікацій у відкритому доступі від Google Scholar. Хоча Webometrics аналізує не освітню діяльність університетів у цілому, а представленість вишу в інтернет просторі, він дозволяє опосередковано оцінити і науково-дослідні досягнення університетів.
У загальному рейтингу представлено близько 12000 університетів, при цьому фільтрація по конкретній країні дозволяє ознайомитися зі світовими і національними позиціями її університетів, що не увійшли до опублікованого рейтингового списку. Для складання рейтингу розробники оцінили сайти більш 30000 навчальних закладів світу.
Станом на липень 2020 року ХНУРЕ посів 7 місце серед 317 українських ЗВО і 2744 місце у світі.
Серед ЗВО м. Харкова Харківський національний університет радіоелектроніки замикає трійку лідерів за ХНУ ім. В.Н Каразіна та НТУ «ХПІ».

У тому числі, за показником Excellence, що показує кількість статей науковців університету, які входять до кращих 10% найбільш цитованих за розрахунками SСImago, ХНУРЕ посідає 5 місце в Україні. За показником Openness (цитованість за даними Google Scholar profiles) – 9 місце серед українських ЗВО.