До Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років

08.05.2024

Сьогодні, у 804-й день агресії росії проти України, ми вшановуємо пам’ять усіх загиблих у Другій світовій війні та остаточну перемогу над нацизмом. Саме цього дня у 1945 році було підписано Акт про капітуляцію Німеччини й закінчилась війна, що тривала довгих 6 років.
Участь у Другій світовій війні взяла 61 держава, на території 40 з них велись воєнні дії. Для України це була масштабна національна трагедія, адже безжальна війна пройшла від заходу до сходу нашої держави, забравши понад 8 мільйонів життів військових та цивільних, зруйнувавши міста та села, принісши багато горя та розуміння того, що кожен тоталітарний режим є руйнівним.
Саме тому сьогодні ми відмовляємось від культу перемоги над нацизмом, водночас вшановуючи пам’ять кожного, хто боровся із цим злом та віддав життя, щоб його подолати. А також закликаємо світову спільноту не повторювати помилок минулого, не потурати злу. Чесність, підтримка та єднання були та залишаються запорукою не лише військових перемог, але й майбутнього миру.
Дякуємо нашим захисникам та захисницям, які нині повторюють подвиг минулих років. Пам’ятаємо, перемагаємо!