Кафедра штучного інтелекту (ШІ)

Кафедра штучного інтелекту готує:

  • бакалаврів спеціальності 122 – Комп’ютерні науки за спеціалізаціями: Штучний інтелект, Комп’ютерні науки;
  • магістрів спеціальності 122 – Комп’ютерні науки за спеціалізацією: Системи штучного інтелекту;
  • докторів філософії спеціальностей 122 – Комп’ютерні науки, 05.13.06 – інформаційні технології, 05.13.23 – Системи та засоби штучного інтелекту.

Підготовку фахівців у галузі інтелектуальних інформаційних систем за навчальним планом, узгодженим з європейськими партнерами (фінським і голландським університетами), кафедра почала ще в 1995 році. Спеціальність називалася Інтелектуальні системи прийняття рішень (ІСПР), яка згодом трансформувалася в сучасну спеціалізацію Штучний інтелект/Системи штучного інтелекту.

Галузь штучного інтелекту розвивається з карколомною швидкістю, тому наша кафедра щорічно адаптує навчальні плани до міжнародних стандартів і викликів IT-індустрії.

Технологічний прогрес значно змінив економіку в минулому і має змінити його якнайшвидше вже незабаром. Штучний інтелект став настільки вражаючим і потужним, що експерти прогнозують з 50-відсотковим шансом, що він стане кращим за людський, більш-менш у всьому, протягом найближчих 45 років.

Ми готуємо розробників просунутого машинного інтелекту та інших технологій, які втілюють наукову фантастику в нашу реальність.

Валентин Олександрович Філатов

Зав. кафедри

Валентин Олександрович Філатов

Завідувач кафедри штучного інтелекту, науковий керівник центру інформаційних систем та технологій, Голова спеціалізованої вченої ради, член НМР, член НТР, член редакційної колегії журналу «Сучасний стан наукових досліджень і технологій в промисловості», доктор технічних наук, професор

Контакти

головний корпус, 2 поверх,

кімн. 255 -258

+38 (057) 702-13-37
d_ai@nure.ua
http://ai.nure.ua