Кафедра штучного інтелекту (ШІ)

Кафедра штучного інтелекту готує:

  • бакалаврів спеціальності 122 – Комп’ютерні науки за освітнью програмою “Штучний інтелект”;
  • магістрів спеціальності 122 – Комп’ютерні науки за освітніми програмами “Системи штучного інтелекту” та “Науки про дані”;
  • докторів філософії спеціальностей 122 – Комп’ютерні науки, 05.13.06 – інформаційні технології, 05.13.23 – Системи та засоби штучного інтелекту.

Підготовку фахівців у галузі інтелектуальних інформаційних систем за навчальним планом, узгодженим з європейськими партнерами (фінським і голландським університетами), кафедра почала ще в 1995 році. Спеціальність називалася Інтелектуальні системи прийняття рішень (ІСПР), яка згодом трансформувалася в сучасну спеціалізацію Штучний інтелект/Системи штучного інтелекту.

Галузь штучного інтелекту розвивається з карколомною швидкістю, тому наша кафедра щорічно адаптує навчальні плани до міжнародних стандартів і викликів IT-індустрії.

Технологічний прогрес значно змінив економіку в минулому і має змінити його якнайшвидше вже незабаром. Штучний інтелект став настільки вражаючим і потужним, що експерти прогнозують з 50-відсотковим шансом, що він стане кращим за людський, більш-менш у всьому, протягом найближчих 45 років.

Ми готуємо розробників просунутого машинного інтелекту та інших технологій, які втілюють наукову фантастику в нашу реальність.

Валентин Олександрович Філатов

Зав. кафедри

Валентин Олександрович Філатов

Завідувач кафедри штучного інтелекту, Заслужений діяч науки і техніки України, науковий керівник центру інформаційних систем та технологій, Голова спеціалізованої вченої ради, член Президії НМР, голова секції № 2 НМР, член Президії НТР, член редакційної колегії журналу «Сучасний стан наукових досліджень і технологій в промисловості», доктор технічних наук, професор

Контакти

головний корпус, 2 поверх,

кімн. 255 -258

+38 (057) 702-13-37
d_ai@nure.ua
http://ai.nure.ua