Nature Index

«Nature Index» є базою даних про аффілійованість авторів, зібрану з наукових статей, опублікованих в незалежно відібраній групі з 82 високоякісних наукових журналів. База даних складена Nature Research. Nature Index забезпечує приблизне уявлення в реальному часі про результати високоякісних досліджень і співпраці на інституційному, національному і регіональному рівнях. Nature Index оновлюється щомісяця, а також в 12-місячному ковзному вікні (1 листопада 2017 р – 31 жовтень 2018 г.), дані доступні на www.natureindex.com під некомерційної ліцензією Creative Commons. Nature Index також публікує річні таблиці результатів календарного року за країнами і установами за період до 2015 року, а також архів річних таблиць, випущених в попередні роки.


Вихідні дані статті враховуються двома способами:

Кількість статей (AC): де одиниця присвоюється установі або країні, якщо один або кілька авторів дослідницької статті з установи або країни, незалежно від того, скільки співавторів існує за межами цієї установи або країни.

Часткова участь (FC): при цьому враховується відсоток авторів з установи (або країни) та кількість афілійованих установ на статтю. При розрахунку FC всі автори враховуються в рівній мірі. Максимальний комбінований FC для будь-якої статті становить 1,0.

Відношення AC до FC дає уявлення про ступінь, з якою установа або країна співпрацюють в своїх дослідженнях. Якщо AC набагато вище, ніж FC, це вказує на високий ступінь зовнішньої співпраці і залежності від зовнішніх ресурсів. Якщо AC близький за значенням до FC, це вказує на обмежену співпрацю з зовнішніми дослідниками і сильну залежність від внутрішніх ресурсів.


Рейтинг Nature Index 2019 (українські ЗВО)

У рейтингу 2019 року у рейтингу Nature Index брали участь 14 ЗВО з України, ХНУРЕ посів   7-е місце.

Nature Index

 


Рейтинг Nature Index 2018 (українські ЗВО)

У рейтингу 2018 року у рейтингу Nature Index брали участь 12 ЗВО з України, ХНУРЕ посів   8-е місце.

Nature Index

 

Рейтинг Nature Index 2017 (українські ЗВО)

У рейтингу 2018 року у рейтингу Nature Index брали участь 18 ЗВО з України, ХНУРЕ посів   17-е місце.

Nature Index