3.4 Побутовий іонізатор повітря

ГАЛУЗЬ (СФЕРА), ДО ЯКОЇ НАЛЕЖИТЬ РОЗРОБКА: Нові технології профілактики та лікування найпоширеніших захворювань, може використовуватися у медицині, побуті для відтворення у закритих приміщеннях іонного складу повітря, який найбільш відповідає природному, наразі у рекреаційних зонах, а також в офісах, лікарнях, профілакторіях.

МЕТА (ПРОБЛЕМА) РОЗРОБКИ: Впровадження у медицину та побут технології відтворення природного середовища у закритих приміщеннях, профілактика захворювань.

СТИСЛИЙ ОПИС РОЗРОБКИ:  Прилад складається з двох частин: корпуса, в якому розміщено джерело живлення (рис. 1), що перетворює напругу побутової електромережі або акумулятора у високу напругу та іонізатора – «люстри Чижевського» в вигляді розрядника (рис. 2). Можливо додаткове комплектування приладу камерою коронного розряду. Іонізатор виконано таким чином, що не потребує додаткових налаштувань, є простим у експлуатації і завдяки обмеженому вихідному току електрично безпечним, як для людини, так и для свійських тварин.

ІННОВАЦІЙНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ РОЗРОБКИ: Створена нова, конкурентоздатна модель, яка знаходиться на рівні існуючих аналогів і є кращою за існуючі в Україні аналоги за всіма основними показниками. На розроблену модель виготовлена конструкторська документація.

ПЕРЕВАГИ РОЗРОБКИ: На світовому ринку вказана розробка знаходиться на рівні існуючих аналогів і є кращою за існуючі в Україні аналоги за всіма основними показниками. Даний іонізатор має меншу вартість, ніж прототипи, і може працювати у двох режимах: звичайному режимі генерації аероіонів а при оснащенні камерою коронного розряду, в режимі озонатора.

 

 

Рис.1 – Зовнішній вигляд блоку живлення та керування

 

 

Рис. 2 – Основний електрод «Люстра Чижевського»

 

АНАЛІЗ РИНКУ: Аналогічними приладами є: Іонізатор Cупер Плюс Турбо Био (Росія); Zenet XJ-902 (Німеччина).

Головним недоліком аналогічних пристроїв є їх низька напруга, яка не дозволяє генерувати значну кількість іонів і їх хмара існує нетривалий період, за який воно не встигає поширитися на весь об’єм приміщення. Підлогове розташування цих приладів також ускладнює поширення іонів. Ці прилади мають значну вартість. Крім того, використання гальванічних елементів, складність конструкцій, наявність змінних частин і касет ускладнюють їх експлуатацію.

ОЦІНКА ТРАНСФЕРУ РОЗРОБКИ: Запропоновані шляхи трансферу розробки: обмін досвідом та інформацією про науково-технологічні досягнення, проведення консультацій з питань застосування технологій, постачання технологій у межах договорів про їх трансфер з урахуванням ринкової потреби.

СТАДІЯ РОЗРОБКИ: Створено типовий варіант приладу. Наявність сертифікатів – не має. На проект отримано диплом Міжнародного конкурсу інноваційних та інвестиційних проектів «Харківські ініціативи» у 2013 р.

ФІНАНСОВІ ВИТРАТИ НА РОЗРОБКУ: Фінансові витрати на проект для забезпечення виробництва дослідного зразка – $35 тис. Потенційний термін окупності розробки – 0,5 року.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО АВТОРА АБО АВТОРСЬКИЙ КОЛЕКТИВ: Панченко Олександр Юрійович, д.ф.-м.н., проф.; Ключник Ігор Іванович. к.т.н., проф.; Арістархов Дмитро Юрійович, Боровиков Михаїл Леонідович.

зберегти цю сторінку в PDF