3.1 Система вибору рослинних лікарських засобів «Optima+»

ГАЛУЗЬ (СФЕРА), ДО ЯКОЇ НАЛЕЖИТЬ РОЗРОБКА: Нові технології профілактики та лікування найпоширеніших захворювань, фармакологія. Система вибору рослинних лікарських засобів «Оptima+» призначена для комплексного підбору фітозасобів під час відновлення порушеного гомеостазу організму людини (при різних порушеннях роботи органів і систем організму людини).

МЕТА (ПРОБЛЕМА) РОЗРОБКИ: Щоб правильно провести курс лікування, лікарю необхідно виявити порушення в роботі організму пацієнта, а потім, протягом всього періоду терапії, спостерігати за відновленням порушеної рівноваги і вчасно корегувати курс лікування.

Для зменшення впливу побічних ефектів і зниження ризику загострення основного і супутніх захворювань лікар повинен враховувати як різні характеристики лікарських засобів (наприклад, фармакологічну дію, показання та протипоказання до застосування тощо), так і індивідуальні особливості організму людини.

СТИСЛИЙ ОПИС РОЗРОБКИ: Пропонована система дозволяє серед безлічі існуючих лікарських засобів вибрати оптимальний набір препаратів, враховуючи їх можливу несумісність, фармакологічний вплив один на інший, протипоказання до їх застосуванні, безліч побічних ефектів, які можуть виникнути в процесі лікування, ефективність дії лікарського засобу при конкретному діагнозі або симптому.

ІННОВАЦІЙНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ РОЗРОБКИ: Розроблена нова технологія та база даних. Отримано патент України на винахід, мається свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір (комп’ютерна програма та база даних).

АНАЛІЗ РИНКУ: В Україні налічується багато медичних установ різного профілю. За попередніми підрахунками, з урахуванням появи нових установ, в перебігу року близько 2% установ придбавають різні апаратно-програмні комплекси (АПК) і інформаційні системи (ІС).

Таким чином, кількість придбань в рік складає 760.

Середній термін повторення покупки складає 10 років.

Під час розрахунків місткості отримані наступні дані:

 


Місткість ринку

 

Загальна місткість, шт./рік

MEDICON

SolioFarm

Інші конкуренти

Вільна

Цільова

%

шт./рік

%

шт./рік

%

шт./рік

%

шт./рік

%

шт./рік

Продажі АПК та ІС

152

11

16.7

14

21.3

57

86.7

18

27.3

20

30.4

 

Таким чином, сумарна цільова частка ринку складає 30 систем на рік.

ПЕРЕВАГИ РОЗРОБКИ: Система дозволяє вирішити складну задачу вибору мінімально можливої кількості лікарських засобів максимально ефективних для лікування симптомокомплексу, присутнього у пацієнта. Система дає можливість кожному пацієнту підібрати лікарські засоби з урахуванням всіх індивідуальних особливостей організму. У споживача є можливість підвищити якість лікування і скоротити час для ухвалення оптимального рішення, понизити рівень ризику загострення супутніх патологій, зменшити вплив побічних ефектів.

ОЦІНКА ТРАНСФЕРУ РОЗРОБКИ: Запропоновані шляхи трансферу розробки: обмін досвідом та інформацією про науково-технологічні досягнення, проведення консультацій з питань застосування технологій, постачання технологій у межах договорів про їх трансфер з урахуванням ринкової потреби.

СТАДІЯ РОЗРОБКИ: Створено дослідний зразок.

ФІНАНСОВІ ВИТРАТИ НА РОЗРОБКУ: Витрати на продовження НДР з метою створення комерційного продукту можуть скласти €19000.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО АВТОРА АБО АВТОРСЬКИЙ КОЛЕКТИВ: Бих Анатолій Іванович, д.ф.-м.н., проф.; Висоцька Олена Володимирівна, к.т.н., проф.; Порван Андрій Павлович, к.т.н., с.н.с.

зберегти цю сторінку в PDF