2.4 Метод підвищення скритності і завадозахищеності бездротового каналу зв’язку за рахунок роботи під «Штучним шумом»

ГАЛУЗЬ (СФЕРА), ДО ЯКОЇ НАЛЕЖИТЬ РОЗРОБКА: Розробка належить до бездротових цифрових систем передачі інформації.

Проект орієнтовано на бізнес центри та офіси, конференц холи, розважальні центри, Інтернет-кафе і ресторани, провайдерів телекомунікаційних послуг, державні структури і відомства, кінцевих користувачів Wi-Fi пристроїв.

МЕТА (ПРОБЛЕМА) РОЗРОБКИ: Забезпечення безпеки бездротових цифрових систем передачі інформації, таких як IEEE 802.11x (Wi-Fi).

СТИСЛИЙ ОПИС РОЗРОБКИ: Ідея методу полягає у створенні виділеного просторового каналу зв’язку, в якому забезпечується високий рівень енергетичної скритності і завадозахищеності користувачів бездротових пристроїв.

Метод роботи клієнтського бездротового обладнання під «штучним шумом» базується на застосуванні в бездротовому передавачі генератора «штучного шуму» і додаткової антени з нулем діаграми спрямованості у напрямку обладнання користувача і інтенсивним випромінюванням в напрямку відвідного каналу (рис. 1). Створена експериментальна установка і проведені досліди, в результаті яких отримано позитивний ефект при використанні даного методу, що складається в зменшенні площі покриття більш ніж в 10 разів, що істотно полегшує організацію контролю несанкціонованого доступу до інформації, що передається по Wi-Fi каналах зв’язку і не вимагає залучення криптоалгоритмов (див. рис. 2).

 

 

Рис. 1 – Принцип дії методу захисту бездротового каналу зв’язку

 

   

      

Рис. 2 – Схема та загальний вид генератора шуму

 

ІННОВАЦІЙНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ РОЗРОБКИ: Новостворена, корисна технологія в галузі безпеки бездротових цифрових систем передачі інформації. Подана заявка на патент на спосіб підвищення захищеності бездротового каналу зв’язку на фізичному рівні.

ПЕРЕВАГИ РОЗРОБКИ: Запропонований метод дозволяє:

• підвищити захищеність бездротового каналу зв’язку на фізичному рівні;

• зробити роботу бездротового обладнання прихованою, а користувача – недосяжним, з точки зору його територіального розташування;

• зменшити і контролювати зону покриття бездротового зв’язку;

• подавити роботу будь-якого бездротового обладнання діапазону 2,4 ГГц;

• забезпечити необхідний рівень завадозахищеності.

Позитивний вплив запропонованого методу: широка область застосування і варіантів використання методу, простота у використанні кінцевого продукту; кількість пристроїв з модулями Wi-Fi зростає, що підвищує актуальність методу.

ОЦІНКА ТРАНСФЕРУ РОЗРОБКИ: Запропоновані шляхи трансферу розробки: обмін досвідом та інформацією про науково-технологічні досягнення, проведення консультацій з питань застосування технологій, постачання технологій у межах договорів про їх трансфер з урахуванням ринкової потреби.

СТАДІЯ РОЗРОБКИ: Розроблено генератор шуму і прототипи антен. У стадії розробки знаходяться мікрополоскові фазові антенні решітки, що дозволяють автоматично змінювати діаграму спрямованості бездротового обладнання і генератора шуму.

Проект зайняв І місце на конкурсі інноваційних проектів «IT-Kharkiv» у номінації «Кращий проект в області IT-безпеки» у 2013 р. Проект нагороджено дипломом і медаллю.

ФІНАНСОВІ ВИТРАТИ НА РОЗРОБКУ: Сума фінансових ресурсів, необхідних для реалізації проекту, складає $12000. Очікувані терміни окупності проекту з урахуванням зростання кількості бездротових пристроїв зв’язку – від 6 до 12 місяців.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО АВТОРА АБО АВТОРСЬКИЙ КОЛЕКТИВ: Стрельницький Олексій Олександрович, к.т.н., доц.; Медведєв Євген Олександрович.

зберегти цю сторінку в PDF