1.9 Мобільна система медичної діагностики (Mobile e-Health System – MeHS)

ГАЛУЗЬ (СФЕРА), ДО ЯКОЇ НАЛЕЖИТЬ РОЗРОБКА: Нові технології профілактики та лікування найпоширеніших захворювань.

МЕТА (ПРОБЛЕМА) РОЗРОБКИ: На даний момент у світі існує нестача персоналу та засобів для проведення якісного й недорогого медичного обстеження пацієнтів, фахівців з коректного встановлення діагнозу, професійних вузько спеціалізованих лікарів і іншого медперсоналу. В усьому світі галузь охорони здоров’я має потребу в засобах для швидкого обстеження великої кількості пацієнтів, одночасному відстеженні параметрів їх здоров’я у часі, ефективному обміні медичною інформацією.

СТИСЛИЙ ОПИС РОЗРОБКИ: Ми пропонуємо систему (рис. 1), що дозволить легко і швидко проводити діагностування та відслідковувати у часі стан здоров’я великої кількості пацієнтів. Для роботи з системою не потрібні особливі навички роботи. Система MeHS є дешевою у виробництві і використанні, проста в застосуванні, безпечна і надійна у використанні, має малі розміри, легко транспортабельна, гнучка та універсальна, що дозволяє використати її різні модифікації у всіляких ситуаціях.

На даний момент система укомплектована бездротовими сенсорами, що дозволяють легко одержати дані про температуру тіла пацієнта, його пульсу, побудувати електрокардіограму, визначити рівень глюкози та кисню в крові, рівень алкоголю, вуглекислого та інших шкідливих газів у видихуваному повітрі і т.д. Всі дані про стан здоров’я пацієнта у реальному часі передаються на вилучений сервер (рис. 2), де і зберігається історія здоров’я пацієнта. Разом із цим система надає можливість установлення відео та аудіо зв’язку з вилученим медичним центром для проведення консультацій з вузько спрямованими фахівцями у сфері медицини.

 

Рис.1 – Зовнішній вигляд мобільної системи

 

Рис.2 – Схематична мобільної системи Mobile e-Health System – MeHS

 

ІННОВАЦІЙНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ РОЗРОБКИ: Створений новий програмний комплекс. Подано заявку на патент (в Україні).

ПЕРЕВАГИ РОЗРОБКИ: – економія часу вузько спрямованих фахівців у сфері медицини, економія часу пацієнтів на відвідування лікарів, економія часу обстеження – як наслідок, економія коштів на оплату робочого часу медперсоналу; – використання загальнодоступних існуючих компонентів, апробованих у сфері охорони здоров’я; – універсальна гнучка система, легка у використанні, що підвищує якість медичного обстеження; – мінімальна вартість виготовлення одного пристрою MeHS у базовій комплектації становить біля 600 євро, що набагато дешевше, ніж існуючі на даний момент аналоги.

АНАЛІЗ РИНКУ: На даний момент часу найбільш близькими за технічними параметрами аналогами є такі пристрої, як «Mobile Care Unit» австрійської компанії TMA Medical або M-Kiosk компанії PhysioLab, розташованої в Південній Кореї. Але й вони не забезпечують належний ступінь інтеграції з вже існуючими програмними рішеннями, такими як Microsoft Health Vault або Google Health.

ОЦІНКА ТРАНСФЕРУ РОЗРОБКИ: Запропоновані шляхи трансферу розробки: обмін досвідом та інформацією про науково-технологічні досягнення, проведення консультацій з питань застосування технологій, постачання технологій у межах договорів про їх трансфер з урахуванням ринкової потреби.

СТАДІЯ РОЗРОБКИ: Створено дослідний зразок програмного комплексу, який протестовано на реальних даних. Проект було представлено на міжнародному інноваційному конкурсі компанії Microsoft Imagine Cup 2009 (м. Каїр), де проект отримав 3 місце в номінації «Embedded development».

ФІНАНСОВІ ВИТРАТИ НА РОЗРОБКУ: У процесі дослідження.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО АВТОРА АБО АВТОРСЬКИЙ КОЛЕКТИВ: Цопа Олександр Іванович, д.т.н., проф.; Івженко Олексій Володимирович; Дудка Олександра Олександрівна, к.т.н.

зберегти цю сторінку в PDF