1.18 Бездротова система моніторингу для зовнішніх систем відеонагляду

ГАЛУЗЬ (СФЕРА), ДО ЯКОЇ НАЛЕЖИТЬ РОЗРОБКА: Нові апаратні рішення для перспективних засобів обчислювальної техніки, інформаційні та комунікаційні технології. Розроблена система може інтегруватися в будь-яку систему відеоспостереження.

МЕТА (ПРОБЛЕМА) РОЗРОБКИ: Створення системи моніторингу для контролю стану систем відеоспостереження, розташованих у важкодоступних місцях ззовні приміщень та отримання інформації на великій території в складних умовах монтажу камер відеоспостереження.

СТИСЛИЙ ОПИС РОЗРОБКИ: Бездротова система моніторингу для зовнішніх систем відеонагляду (рис. 1) призначена для контролю стану систем відеоспостереження, розташованих у важкодоступних місцях ззовні приміщень. Система виявляє причини непрацездатності (відсутність живлення, дефект камери, вихід з ладу захисту від перенапруги). Виявлення причин непрацездатності та їх параметрів забезпечить зниження  експлуатаційних витрат та забезпечить тимчасове відключення камери відеоспостереження при виникненні грози на небезпечній відстані.

 

 

Рис. 1 – Зовнішній вид системи (робочий макет з програмним забезпеченням)

 

Базовий модуль системи, що складається з керуючого контролера і приймального пристрою, здійснює обробку отриманої інформації та вивід її на сенсорну панель для подальшого аналізу оператором. У ролі керуючого контролера виступає контролер ILC 151 GSM/GPRS з Ethernet-інтерфейсом і GSM-модемом для сполучення з різними системами, підтримка мов програмування згідно IEC 61131-3. В якості приймального пристрою виступає радіопередавач RAD-2400-IFS з 2-провідним інтерфейсом RS-232 і RS-485 працюючому в діапазоні частот 2,4 ГГц. Кожен передавач має унікальний ідентифікаційний код, тому базовий модуль може зв’язуватися з будь-яким конкретним модулем опитування відеокамер в межах його діапазону (рис. 2). Це не тільки дозволяє базі зв’язуватися з багатьма модулями, але також забезпечує безпеку системі.

 

 

Рис. 2 – Структурна діаграма обміну даними між системами відеоспостереження

 

ІННОВАЦІЙНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ РОЗРОБКИ: За результатами проведення даної роботи планується отримати патенти на розроблені моделі та на новітні технічні рішення. Робота виконувалася в рамках конкурсу xplore New Automation Award 2015.

ПЕРЕВАГИ РОЗРОБКИ: Запропонована система віддаленого моніторингу дозволяє запитувати відомості про відеоспостереження в будь-який час без взаємодії з камерами, забезпечує точні вимірювання і володіє низьким споживанням, для того, щоб гарантувати тривалий час роботи, оперативно отримувати інформацію про стан камер відеоспостереження на великій території в складних умовах їх монтажу. Бездротовий канал зв’язку є тим засобом, який забезпечує простоту доступу до інформації стану камер. При цьому не потрібно вручну опитувати будь-який датчик.

 АНАЛІЗ РИНКУ: Українські на зарубіжні аналоги авторам не відомі.

ОЦІНКА ТРАНСФЕРУ РОЗРОБКИ: Запропоновані шляхи трансферу розробки: обмін досвідом та інформацією про науково-технологічні досягнення, проведення консультацій з питань застосування технологій, постачання технологій у межах договорів про їх трансфер з урахуванням ринкової потреби.

СТАДІЯ РОЗРОБКИ: Створена завершена бездротова система моніторингу, розроблений власний VDP-контролер для контролю параметрів камер та аналізу модулю захисту від «грози». Результати науково-дослідних робіт використані в конкурсі New Automation Award 2015, що проводила німецька компанія Phoenix Contact.

ФІНАНСОВІ ВИТРАТИ НА РОЗРОБКУ: Вартість системи залежить від кількості камер відеоспостереження, які потрібно моніторити, і починається від €4500.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО АВТОРА АБО АВТОРСЬКИЙ КОЛЕКТИВ: Ключник Ігор Іванович, к.т.н., проф.; Галкін Павло Вікторович, Шинкаренко Юрій Курбанович, Гавриленко Віталій Вікторович, Зайченко Ольга Борисівна, Бондаренко Олександр Юрійович.   

зберегти цю сторінку в PDF