1.14 Захищена цифрова система передачі інформації «QUADRO-M»

ГАЛУЗЬ (СФЕРА), ДО ЯКОЇ НАЛЕЖИТЬ РОЗРОБКА: Інформаційні та комунікаційні технології, технології та засоби захисту інформації. Захищена багатоканальна цифрова система передачі інформації (ЦСПІ) «Quadro-М» призначена для організації каналів передачі мультимедійної інформації в відомчих мережах зв’язку (ВСЗ). Результати розробки можуть бути використані на підприємствах Міністерства промислової політики, при розгортанні відомчих мереж зв’язку МНС, МВС та СБУ, а також може використовуватися в мережах зв’язку різного призначення для побудови міських, сільських мереж, а також як апаратура «останньої милі».

МЕТА (ПРОБЛЕМА) РОЗРОБКИ: Розроблення системи передачі інформації для вирішення завдань комплексної інформатизації в Україні і модернізації відомчих систем зв’язку.

СТИСЛИЙ ОПИС РОЗРОБКИ: На рис. 1 представлено загальний вид ЦСПІ «Quadro-M», в якій реалізований програмно-апаратний захист інформації на фізичному рівні. Модем «Quadro-M» забезпечує одночасно передачу цифрових потоків Е1 і Ethernet по одній фізичній парі дротів мідного кабелю, що дозволяє суттєво збільшити пропускну спроможність каналів зв’язку та організувати захищений зв’язок при підключенні віддалених абонентів до мережі Інтернет, ефективно використовуючи вже існуючі з’єднувальні та абонентські лінії АТС .

 

 

Рис. 1 – Загальний вигляд ЦСПІ «Quadro-M»

 

Основні технічні характеристики системи: чотири незалежні інтерфейси G.ESHDSL, що відповідають ITU G.SHDSL.bis2; лінійне кодування ТС-РАМ-16/32/64/128; швидкість передачі даних в лінії –  270-11300 Кбіт/с; рівень вихідного сигналу – 10-14,5 дБм; захист інтерфейсу по ITU-T К.20/К.21; чотири  інтерфейси Е1 та інтерфейс Ethernet-10/100-Base TХ. Програмне забезпечення на базі операційної системи Linux. Конструктивне виконання системи – корпус Minirack 1U (МЭК 297-3) для шафи 19’.

ІННОВАЦІЙНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ РОЗРОБКИ: Захищена ЦСПІ з такими технічними характеристиками розроблена вперше в Україні і по своїм основним параметрам не поступається кращим світовим зразкам. Є Патент України № 75757.

ПЕРЕВАГИ РОЗРОБКИ: ЦСПІ «Quadro-М» має інтерфейси, які адаптовані до вітчизняних відомчих мереж зв’язку. Ціна системи суттєво нижча від аналогів, що дає перевагу при проведенні модернізації розгалужених відомчих мереж зв’язку. Програмне забезпечення власної розробки особливо важливо для захисту національних інформаційних ресурсів.

Використання багаторівневих і багаточастотних сигналів, перешкодозахищеність кодування, методів адаптації та засобів цифрової обробки лінійного сигналу дозволяє не тільки забезпечити високу швидкість передачі інформації, але й одночасно вирішити завдання захисту інформації на фізичному (сигнальному) рівні. Безперервний контроль параметрів лінійних сигналів дає можливість не тільки фіксувати факт несанкціонованого підключення до лінії зв’язку, але визначати місце цього підключення.

АНАЛІЗ РИНКУ: Аналоги цифрової системи передачі є системи передачі інформації «Watson-5» (WATSON, Швейцарія), «Оріон-2» та FlexDSL Discovery (НАТЕКС, Росія).

ОЦІНКА ТРАНСФЕРУ РОЗРОБКИ: Запропоновані шляхи трансферу розробки: обмін досвідом та інформацією про науково-технологічні досягнення, проведення консультацій з питань застосування технологій, постачання технологій у межах договорів про їх трансфер з урахуванням ринкової потреби.

СТАДІЯ РОЗРОБКИ: Розроблена технічна документація, програмне забезпечення та створено дослідний зразок апаратури. Апаратура була успішно випробувана на дослідному сегменті відомчої мережі МВС при модернізації центру обробки викликів служби «102» ГУ МВС м. Харкова. Планується впровадження на підприємстві «Лотос» (м. Малин, Житомирська  обл.).

ФІНАНСОВІ ВИТРАТИ НА РОЗРОБКУ: 450 тис. грн.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО АВТОРА АБО АВТОРСЬКИЙ КОЛЕКТИВ: Цопа Олександр Іванович, д.т.н., проф.; Ганшин Дмитро Григорович.

зберегти цю сторінку в PDF