Олександр Іванович Цопа

доктор технічних наук, академік Академії наук прикладної радіоелектроніки, старший науковий співробітник, науковий керівник навчально-наукової лабораторії відеокомунікаційних технологій і систем (УНЛ ВКТС).
Олександр Іванович Цопа

knure-res@kharkov.ukrtel.net

knure.video@gmail.com

Нагороди та премії

Дипломи ВДНГ СРСР і України. У 2005 році за багаторічну та сумлінну науково-педагогічну роботу та в зв'язку з 75-річчям ХНУРЕ нагороджений Почесним знаком ХНУРЕ «За заслуги».

Інші відомості

Народився 2 березня 1950 р. у Харкові.

Освіта

У 1972 році з відзнакою закінчив радіотехнічний факультет Харківського інституту радіоелектроніки за спеціальністю радіотехніка.
2006 р. – захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю телекомунікаційні системи та мережі, а в 2011 р., після навчання в докторантурі ХНУРЕ, захистив докторську дисертацію з систем захисту інформації.

Навчальна робота

Професор кафедри основ радіотехніки ХНУРЕ. Викладає дисципліни: інформаційні мережі з радіодоступом, захист інформації в інформаційних мережах.

Наукова діяльність

З 1972 р. – інженер у КБ «Електроприладобудування» («Хартрон», Харків), де брав безпосередню участь у розробці спеціальних систем автоматичного управління і БЦВМ.
З 1975 р. – науково-дослідна лабораторія кафедри радіоелектроніки Українського заочного політехнічного інституту, де довгий час займався науковими розробками та дослідженнями в галузі систем автоматичного управління і систем автоматизованого контролю радіоелектронної апаратури.
З 1991 р. – технічний директор науково-виробничої фірми «Наірі» (Харків), де організував розробку та виробництво різної телекомунікаційної апаратури.
З 1997 р. – робота в Харківському національному університеті радіоелектроніки.
З 2001 р. – старший науковий співробітник. Коло його наукових інтересів пов’язане з дослідженням і розробкою дротових і бездротових цифрових систем передачі інформації. Він є науковим керівником науково-дослідної лабораторії НДЧ ХНУРЕ «Проектування цифрових систем передачі інформації та програмно-апаратних платформ» та навчально-наукової лабораторії ХНУРЕ відеокомунікаційних технологій і систем.
Учасник кількох міжнародних форумів розробників фірм «Intel» і «Microsoft». Чимало його розробок відзначені дипломами і медалями різних міжнародних виставок, впроваджені у ВАТ «Укртелеком» і встановлені на різних сегментах відомчих мереж і телекомунікаційної мережі України.
Підготував 2 кандидатів наук.
З 2007 р. – академік Академії наук прикладної радіоелектроніки.


Публікації та патенти

Опублікував монографію, навчальний посібник, понад 80 статей та тез доповідей. Має 28 авторських свідоцтв СРСР і 1 патент України.
Основна наукова робота: Методи прогнозування захисту відомчих систем зв'язку, засновані на концепції відвідного каналу. / За редакцією А. І. Цопи і В. М. Шокало. – Харків: КП «Міська друкарня», 2011. – 502 с.