Навчально-наукова лабораторiя ВКТС

Основне призначення навчально-наукової лабораторіі відеокомунікаційних технологій та систем – проведення групових відеоконференцій в IP мережах зі швидкістю передачі даних до 2 Мбіт/с і застосуванням сучасних технічних та технологічних засобів.

Контакти

ауд. 336

Олександр Іванович Цопа

Науковий керівник лабораторії
Олександр Іванович Цопа

професор, доктор технічних наук,академік Міжнародної академії наук прикладної радіоелектроніки.

knure-res@kharkov.ukrtel.net

knure.video@gmail.com

Основна діяльність

З метою впровадження в навчальний процес інноваційних методів навчання, підвищення ефективного зв'язку з вищими учбовими закладами, організаціями і підприємствами України та інших держав у 2006 р. в Харківському національному університеті радіоелектроніки (ХНУРЕ) створена загальноуніверситетська навчально-наукова лабораторія «Відеокомунікаційні технології та системи» (ННЛ ВКТС). Адміністративно лабораторія підпорядкована проректорові з навчально-педагогічної роботі ХНУРЕ.

Лабораторія має таке високопродуктивне обладнання:

  • швидкісний симетричний доступ до мережі Інтернет за радіотехнологією WiMAX стандарту IEEE 802.16d і оптоволоконну лінію Української науково-освітньої мережі (URAN);
  • систему для відеоконференцій Polycom VSX7000s;
  • відеозапис на CD диск (DVD) і відображення відеоінформації високої якості на телевізійному екрані HD якості (діагональ екрану 82 см);
  • проектор та екран для показу презентаційних матеріалів;
  • безпроводову мережу Wi–Fi стандарту IEEE 802.11n.

Наукова діяльність

Наукова діяльність лабораторії спрямована на дослідження і розробки в галузі передачі, обробки і захисту мультимедійної інформації в проводових і безпроводових каналах відомчих систем зв'язку.

Міжнародна співпраця

Лабораторія бере участь в організації відеозв’язку при реалізації різних проектів спрямованих на міжнародне співробітництво з іншими університетами й організаціями. Вже встановлено відеозв'язок з 20 університетами України і Європи.