Тематичні виставки (2017)

«Тяжіння краси»

   25 січня 2017 року в музеї історії ХНУРЕ відкрилася 3-тя художня виставка «Тяжіння краси» в проекті «Пори року», який стартував рівно рік тому з експозицією «Зимова феєрія». Експозиція об’єднала в собі і зиму і осінь. У виставці взяли участь 25 художників і 6 скульпторів. Учасники є викладачами, випускниками та студентами Харківської державної академії дизайну і мистецтв, творчість яких знають і поважають не тільки в Україні, а й за кордоном.

   Виставку відкрили в.о. ректора ХНУРЕ, професор, лауреат Державної премії В.В. Семенець, ректор ХНУ ім. В.Н. Каразіна, доктор соціологічних наук, професор, академік НАН України, заслужений діяч науки і техніки України В.С. Бакіров, 1-й проректор І.І. Ключник, голова правління ХОНСХУ В.І. Ковтун.

   В експозиції представлено три види образотворчого мистецтва – живопис, графіка і скульптура. Всього 13 скульптур і 49 полотен, які виконані в різних жанрах – пейзаж, натюрморт і портрет. Це роботи Народного художника України, професора кафедри живопису Харківської державної академії дизайну і мистецтв, лауреата Національної премії України ім. Т.Г. Шевченко (2010), лауреата премії ім. І.Є. Рєпіна (2016), члена спілки художників України, голови правління Харківської організації національної спілки художників України В.І. Ковтуна. Заслужених діячів мистецтв В. І. Чурсиної і Н.І. Деркача, Заслужених художників України В.В. Чурсіна, членів національної спілки художників України – М.Д. Алатарцева, К.М. Волошко, В.К. Гарькавої, У.Ш. Гусейнова, Є.В. Дегтярьової, А.О. Дмитрієва, Є.С. Єгорова, Д.В. Єфименко, В.В. Заліщука, Л.С. Кам’яної, І.М. Калюжної, А.А. Кріушина, О.М. Мороз, В.Г. Олемпіюк-Вінникової, Н.В. Третьякової, А.А. Щетинініної, А.Є. Храпчінскої, І.П. Чеботова, А.В. Чурсіна, В.В. Шуліки та студента академії – Д.С. Доценко.

   Свої роботи, виконані в різних матеріалах (бронза, тонований гіпс, дерево, мармур), представили скульптори – Заслужений художник України К.С. Мамедов, Т.С. Альбіцька-Костомарова, А.Н. Важинський, В.А. Ємельяненко, А.В. Єрмаков, В.А. Міліков.

   Твори живопису і скульптури передають образи прекрасних моментів стану природи, дають романтичне сприйняття поетичного пейзажу, стверджуючи вічну властиву природі мінливість різних пір року.

 

АТО під прицілом об’єктива

   З 14 по 28 листопада в музеї історії ХНУРЕ проходила фотовиставка «АТО під прицілом об’єктива». Уже понад три роки збройний конфлікт на Донбасі нікого не залишає байдужим. Музей вперше звернувся до теми АТО. Виставка присвячена бійцям 25-го окремого мотопіхотного батальйону «Київська Русь», в який входить Грузинський національний легіон, 20-го і 92-го ОМПБ, які на сході України відстоюють територіальну цілісність країни. До експозиції входило понад 50 фотографій що зображують військові навчання, зруйновані будинки і мости.

   Автори Сергій Єрмаков – випускник ХІРЕ 1992 р., волонтер, журналіст, який працює в жанрі журналістських розслідувань, Юрій Ворошилов – професійний журналіст, член Національної спілки журналістів України, Ігор Русин і Дмитро «Бус».

 

«Весняний вояж»

   З 13 по 21 квітня 2017 року в музеї історії ХНУРЕ відбулася персональна фотовиставка Є.О. Краснокутського «Весняний вояж». Кілька років поспіль щовесни музей спільно з профкомом здійснює експозиції співробітників університету. Цього року планувалася фотовиставка квітів. Однак, в ході підготовки, виставка набула новий акцент. З квіткової тематики перетворилася в весняну подорож і стала авторською. Більше 10 років Євгеній Олексійович, проректор з АГР, здійснює подорожі по різних країнах.

   Вже неодноразово фото експонувалися в їдальні університету, музеї історії (2012) і гуртожитку. На авторських світлинах Євгенія Олексійовича відображені В’єтнам, Таїланд, О’єднані Арабські Емірати. До експозиції увійшло понад 130 фотографій – це хмарочоси, розкішні готелі і палаци ОАЕ, чудово мальовничий і колоритний Таїланд, В’єтнам, тюльпани Голландії. Крім мальовничих знімків можна було познайомитися з монументальною архітектурою і східноазіатською культурою. В такому повному обсязі фото експонувалися вперше.

зберегти цю сторінку в PDF