Мурад Анверович Омаров

Доктор технічних наук, професор, академік Академії Прикладної радіоелектроніки Білорусі, Росії та України, голова правління Харківського обласного товариства азербайджано-українскої дружби “ Достлуг”
Мурад Анверович Омаров

pffs@kture.kharkov.ua

Нагороди та премії

За особистий внесок у соціально-економічний розвиток України рішенням Ради експертів міжнародної іміджевої програми «Лідери XXI сторіччя» нагороджений дипломом та медаллю «Ділова людина України». У 2006 році став лауреатом премії виконавчого комітету Харківської міської ради в номінації «Зміцнення міжнаціонального миру та злагоди». У 2006 та 2008 роках нагороджений Почесною грамотою Державного комітету України у справах національностей та релігій за зміцнення міжнаціонального миру та злагоди в Україні. У 2009 році за багаторічну сумлінну працю, особистий внесок у підготовку висококваліфікованих фахівців, плідну науково-педагогічну діяльність був нагороджений Почесною грамотою Міністерства освіти і науки. У 2011 році нагороджений Почесною грамотою Харківської обласної державної адміністрації і Харківської обласної ради за вагомий внесок у підготовку висококваліфікованих фахівців, за багаторічну плідну науково-педагогічну діяльність та високий рівень професійної майстерності. В 2011 р. за розпорядженням Президента Азербайджану його нагороджено державною відзнакою Азербайджанської республіки — медаллю «Тереггі» за заслуги в галузі дружби між народами та розвитку Азербайджанської діаспори.

Загальні відомості

Народився 28 березня 1963 р. в с. Хирдапай Кюрдамірського району Республіки Азербайджан в родині службовців.
Захоплення: автоподорожі, теніс, плавання, театр.

Освіта

Після закінчення в 1985 році Харківського інституту радіоелектроніки (ХІРЕ) – інженер обчислювального центру, пізніше – стажер-дослідник кафедри технології виробництва радіоапаратури ХІРЕ.

У 1991 році закінчив аспірантуру, захистив кандидатську дисертацію в галузі волоконно-оптичних систем передачі інформації.

В 2003 році захистив докторську дисертацію на тему «Розвиток теорії і практики проектування електродинамічних пристроїв з розподіленими і квазірозподіленими нелінійними елементами».

З вересня 2004 року – академік Академії прикладної радіоелектроніки Білорусі, Росії та України.

З 2003 по 2009  – професор кафедри технології та автоматизації виробництва радіоелектронних засобів (ТАВР). Рішенням Державної атестаційної комісії в 2009 році йому присвоєне вчене звання професора.

З 2009 року Омарів М. А. – декан Підготовчого факультету навчання іноземних громадян, завідувач Кафедри природничих наук Харківського національного університету радіоелектроніки, а з 2012 року – декан Факультету навчання іноземних громадян, завідувач Кафедри природничих наук Харківського національного університету радіоелектроніки.
З 2011 року М. А. Омарів є членом Експертної ради з підготовки іноземних громадян та громадян України до вступу у вищі навчальні заклади Державної акредитаційної комісії України, з січня 2013 року – членом Спеціалізованої ради по захисту докторськой дисертації (спеціальність 05.12.02 телекомунікаційні системи).

Навчальна робота

Лекційні курси: математика, інформатика.

Наукова робота

Зробив вагомий внесок у розвиток інформаційно-вимірювальних радіоелектронних систем та мереж, які сьогодні широко використовуються в різних галузях народного господарства.

Активно займається науково-педагогічною діяльністю, проводить велику громадську роботу в Харкові та Харківській області.

Громадська та міжнародна діяльність

З 1990 по 1998 роки є членом правління Харківського обласного товариства азербайджанської культури «Хатаї».

З 2000 року – член правління Харківського обласного товариства азербайджано-української дружби «Достлуг», а в 2001 році його обрано головою цього товариства. Під його керівництвом «Достлуг» успішно здійснило велику кількість соціальних, культурно-просвітницьких та благодійних проектів.

З 2002 по 2006 роки – депутат IV скликання Київської районної ради Харкова, голова постійної депутатської комісії з економічного розвитку та підприємництва.

В 2011 р. делегат ІІІ з’їзду азербайджанців світу, був обраний членом координаційної ради азербайджанців світу.


Публікації та патенти

Є автором більше ніж 80 наукових праць, співавтором 3 монографій та 2 навчальних посібників з грифом МОН України; одержав 12 авторських свідоцтв та патентів України на винаходи.