Мурад Анверович Омаров

Доктор технічних наук, професор Харківського національного університету радіоелектроніки (ХНУРЕ), академік Академії наук прикладної радіоелектроніки, віце-президент Асоціації національно-культурних об'єднань України.
Мурад Анверович Омаров

murad.omarov@nure.ua

ORCID iD: 0000-0003-4842-4972
Scopus ID: 55659255500
Researcher ID: V-3809-2017

Нагороди і премії

За особистий внесок у соціально-економічний розвиток України рішенням Ради експертів міжнародної іміджевої програми «Лідери XXI століття» нагороджений дипломом і медаллю «Ділова людина України». У 2006 році лауреат премії виконавчого комітету Харківської міської ради в номінації «Зміцнення міжнаціонального миру і злагоди». У 2006 і 2008 роках нагороджений Почесною грамотою Державного комітету України у справах національностей та релігій за зміцнення міжнаціонального миру і злагоди в Україні. У 2009 році за багаторічну сумлінну працю, особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів, плідну науково-педагогічну діяльність був нагороджений Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України. У 2011 році нагороджений Почесною грамотою Харківської обласної державної адміністрації та Харківської обласної ради за вагомий внесок у підготовку висококваліфікованих фахівців, багаторічну плідну науково-педагогічну діяльність та високий рівень професійної майстерності. У 2011 р. за розпорядженням Президента Азербайджану він нагороджений державною відзнакою Азербайджанської республіки – медаллю «Тереггі» за заслуги в галузі дружби між народами та розвиток Азербайджанської діаспори.

Інші відомості

Народився 28 березня 1963 року в с. Хірдапай Кюрдамірського району Республіки Азербайджан в родині службовців.

Захоплення: автоподорожі, теніс, плавання, театр.

.

Освіта

Після закінчення в 1985 році Харківського інституту радіоелектроніки (ХІРЕ) – інженер обчислювального центру, пізніше – стажист-дослідник кафедри технології виробництва радіоапаратури ХІРЕ.
У 1991 році закінчив аспірантуру, захистив кандидатську дисертацію в галузі волоконно-оптичних систем передачі інформації.
У 2003 році захистив докторську дисертацію на тему «Розвиток теорії і практики проектування електродинамічних пристроїв з розподіленими та квазірозподіленими нелінійними елементами».
З вересня 2004 року – академік Академії наук прикладної радіоелектроніки Білорусі, Росії, України.
З 2003 р. по 2009 р. – професор кафедри технології та автоматизації виробництва радіоелектронних засобів.
Рішенням Державної атестаційної комісії у 2009 році йому присвоєне вчене звання професора.
З 2009 року М.А. Омаров – декан підготовчого факультету навчання іноземних громадян, завідувач кафедри природничих наук, а з 2012 року – декан факультету навчання іноземних громадян, завідувач кафедри природничих наук Харківського національного університету радіоелектроніки.
З 2011 року М.А. Омаров є членом Експертної ради з підготовки іноземних громадян і громадян України до вступу до вищих навчальних закладів при Державній акредитаційній комісії України, з січня 2013 року – членом Спеціалізованої ради по захисту докторської дисертації (спеціальність 05.12.02 телекомунікаційні системи).

Навчальна робота

Лекційні курси: математика, інформатика.

Наукова робота

Зробив вагомий внесок у розвиток інформаційно-вимірювальних радіоелектронних систем і мереж, які сьогодні широко використовуються в різних галузях народного господарства.
Активно займається науково-педагогічною діяльністю, проводить велику громадську роботу в Харкові та Харківській області.

Громадська і міжнародна діяльність

З 1990 по 1998 роки є членом правління Харківського обласного товариства азербайджанської культури «Хатаї».
З 2000 року – член правління Харківського обласного товариства азербайджано-української дружби «Достлуг», а в 2001 році обраний головою цього товариства. Під його керівництвом товариство «Достлуг» успішно реалізувало ряд соціальних, культурно-просвітницьких та благодійних проектів.
З 2002 по 2006 роки – депутат IV скликання Київської районної ради Харкова, голова постійної депутатської комісії з економічного розвитку та підприємництва.
У 2011 р. – делегат III з’їзду азербайджанців світу, обраний членом координаційної ради азербайджанців світу.


Публікації та патенти

Автор понад 80 наукових праць, співавтор 3 монографій і 2 навчальних посібників з грифом МОН України; отримав 12 авторських свідоцтв і патентів України на винаходи.