Лабораторія мобільного зв’язку

Лабораторія оснащена сучасним обладнанням і програмним забезпеченням, необхідним для проведення лабораторного практикуму з дисциплін «Глобальна інформаційна інфраструктура», «Стільниковий і транкнговий зв’язок», «Системи та мережі зв’язку з рухомими об’єктами», «Абонентський доступ до базових технологій», «Апаратні засоби мобільного зв’язку »,« Мережні операційні системи », « Системи для малих і мобільних платформ »та ін. 

До складу кожного робочого місця для виконання лабораторної роботи входять: стандартне вимірювальне обладнання; макет аналогової частини системи і макет цифрової частини. До складу стандартного вимірювального обладнання входять: високочастотні вольтметри до 20 МГц, осцилографи до 50МГц, частотоміри до 1 ГГц, аналізатори спектру до 2ГГц.

Аналогові макети імітують роботу модулів прийому та передачі сигналів для базових і мобільних станцій. Вони дозволяють підключити стандартне вимірювальне обладнання і досліджувати роботу аналогової частини мереж мобільного зв’язку.

При роботі з цим обладнанням студенти отримують практичні навички, необхідні для професійної діяльності в якості інженера базових станцій. Цифрове обладнання мереж зв’язку може бути повністю досліджено за допомогою апаратно-програмного комплексу Altera MAX ® II Development Kit. Прийом сигналу, його обробка і фільтрація, кодування, передача і т.д. в основній смузі частот в даний час реалізується програмованими цифровими мікросхемами, такими як процесори цифрової обробки сигналів (DSP) і масиви програмованих вентилів (FPGA). Дані мікросхеми дозволяють реалізувати різні цифрові системи зв’язку з різними характеристиками і забезпечити їм необхідну функціональність. Комплект Altera MAX ® II Development Kit забезпечує велику гнучкість і потенційно тривалу роботу виробів за рахунок внесення коректив в архітектуру проектованого устаткування для мереж зв’язку, що визначає високу ефективність з точки зору вартості.

зберегти цю сторінку в PDF