Факультет інфокомунікацій (ІК)

Факультет готує висококваліфікованих фахівців телекомунікаційного напряму, а також таких напрямків, як інформаційна безпека та метрологія. До складу факультету входять такі кафедри: інфокомунікаційної інженерії (ІКІ), інформаційно-мережної інженерії (ІМІ), метрології та технічної експертизи (МТЕ).

Деканат

головний корпус, 2 поверх,
к.238, 239, 241

(057) 70-21-067

f_tme@nure.ua

Декан Аркадій Владиславович Снігуров

кандидат технічних наук, доцент

Факультет інфокомунікацій готує бакалаврів, магістрів та докторів філософії за спеціальностями: 

172 – Телекомунікації та радіотехніка

Спеціалізації:

 • телекомунікації,
 • інформаційно-мережна інженерія,
 • інфокомунікаційна інженерія.

 

125 – Кібербезпека

Спеціалізація:

 • управління інформаційною безпекою,
 • адміністративний менеджмент у сфері захисту інформації. 

 

152 – Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка

Спеціалізації:

 • метрологія та інформаційно-вимірювальні технології,
 • метрологія, стандартизація та сертифікація,
 • технічна експертиза.

Студенти телекомунікаційного напряму вивчають найновіші технології інформаційно-комунікаційних мереж, мобільний зв’язок 2G-5G, цифрове телебачення, фіксований і мобільний Інтернет, супутниковий зв’язок, мережне програмування, проектування та адміністрування мереж, захист інформації в мережах тощо. Випускники даної спеціальності працюють мережними інженерами та системними адміністраторами сучасних інформаційно-комунікаційних мереж.

Студенти спеціальності Кібербезпека вивчають технології та методи кіберзахисту інформаційно-комунікаційних мереж, менеджмент інформаційної  безпеки, Web-безпеку, безпеку систем електронної комерції, механізми розслідування кіберзлочинів, управління ризиками та аудиту систем  інформаційної та кібербезпеки. Випускники даної спеціальності забезпечують кіберзахист сучасних інформаційно-комунікаційних систем, є аналітиками з побудови та експлуатації систем менеджменту інформаційної  безпеки. 

Студенти спеціальності Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка.

вивчають інформаційно-вимірювальні технології, засоби вимірювальної техніки та їхнє метрологічне забезпечення, методи і алгоритми обробки результатів вимірювань, менеджмент якості (Quality  Engineering),  тестування програмного забезпечення (Testing Engineering),  сертифікацію продукції, аудит підприємств. Випускники даної спеціальності працюють в органах контрольно-інспекційної діяльності, підрозділах техничної експертизи, на підприємствах усіх галузей виробництва. 

Студенти факультету інфокомунікацій мають можливість:

 • навчатися українською, російською та англійською мовами;
 • навчатися у регіональній академії Cisco та отримати сертифікат міжнародного зразка з курсів: CCNA Exploration, CCNA Discovery, Fundamentals of Wireless Network security CCN;
 • навчатися в європейських університетах за програмами обміну студентами та отримати подвійний диплом;
 • проходити практику та стажування з подальшим працевлаштуванням у провідних інфокомунікаційних компаніях України та світу: Vodafone, Lifecell, Киевстар, SAMSUNG, Netcracker Technology  тощо.

На факультеті навчається понад 300 студентів з інших країн. Викладання здійснюється українською, російською й англійською мовами.

На факультеті налагоджена співпраця з закордонними університетами: Софійським університетом ім. Св. Климента (Болгарія), Дрезденським технологічним університетом (Німеччина), Зеленогурським університетом (Польща), Варшавським технологічним університетом (Польша), Технічним університетом Вільдау (Німеччина), Рейн-Вестфальським технічним університетом Аахена (Німеччина) та ін.

Студенти факультету мають можливість навчатися за програмою подвійної магістратури з отриманням відповідного диплома.

Оголошення та новини

Факультет інфокомунікацій ХНУРЕ разом зі шведським інститутом готуватиме нове покоління експертів з кібербезпекиФакультет інфокомунікацій ХНУРЕ разом зі шведським інститутом готуватиме нове покоління експертів з кібербезпеки

З 12 по 19 листопада викладачі факультету інфокомунікацій взяли участь…

11.12.2017

Співробітники факультету інфокомунікацій взяли участь у Міжнародній виставці «Освіта та кар’єра – 2017»Співробітники факультету інфокомунікацій взяли участь у Міжнародній виставці «Освіта та кар’єра – 2017»

Харківський національний університет радіоелектроніки взяв активну участь у Міжнародній виставці…

24.11.2017

Відбулася міжнародна науково-практична конференція з проблем інфокомунікаційВідбулася міжнародна науково-практична конференція з проблем інфокомунікацій

З 10 по 13 жовтня на кафедрі інфокомунікаційної інженерії Харківського…

6.11.2017