Про факультет

Загальні відомості

Факультет об’єднує 84 викладачів та співробітників (12 докторів наук, професорів, 32 кандидати наук) та 520 студентів. Радіотехнічний факультет заснований у 1962 р. при Харківському інституті гірничного машинобудування, автоматики й обчислювальної техніки. У 1972 р. із радіотехнічного факультету відокремлюється факультет конструювання й виробництва радіоапаратури, куди переводять кафедри конструювання радіоапаратури й технології виробництва радіоапаратури, а на РТФ створюється кафедра радіоелектронних систем.

В 1975 р. започаткована підготовка інженерів із багатоканального електрозв’язку, створюється кафедра «Багатоканальний електрозв’язок». Через 20 років на базі цієї спеціальності виникне факультет телекомунiкацiй та вимірювальної техніки.

У 1991 р. факультет починає підготовку інженерів за спеціальністю «Апаратура радіозв’язку, радіомовлення і телебачення».

У 2004 р. розпочата підготовка спеціалістів за напрямом «Інформаційна безпека», потім ­– «Системи технічного захисту інформації», зараз – ­ «Системи технічного захисту інформації, автоматизація її обробки».

Навчання

Факультет здійснює підготовку фахівців за напрямами ОКР «бакалавр»:

  • 6.050901 – «Радіотехніка»,
  • 6.170102 – «Системи технічного захисту інформації»,
  • 6.050803 – «Акустотехніка»;

а також ОКР «спеціаліст», «магістр»:

  • 7.05090101, 8.05090101 – «Радіотехніка»,
  • 7.05090102, 8.05090102 – «Радіоелектронні пристрої, системи та комплекси»,
  • 7.05090103, 8.05090103 – «Апаратура радіозв’язку, радіомовлення і телебачення»,
  • 7.17010201, 8.17010201 - «Системи технічного захисту інформації, автоматизація її обробки».

На факультеті навчаються студенти країн близького й дальнього зарубіжжя, ведеться також аспірантська підготовка студентів з цих країн.

Наука та міжнародне співробітництво

Головною тематикою стали дослідження середовища, особливо навколоземного повітряного простору, методами поширення радіохвиль. Точки опори тематики –­ проблемні та галузеві лабораторії. Науковий доробок факультету здобув міжнародне визнання. На честь метеорних дослідників університету названі малі планети: «ХДТУРЕ», «Кащеєв» і «Волощук». До комплексу національного надбання входять радіолокаційні системи «МАРС», «ВЕТА» для отримання фундаментальних даних про хвильові процеси у верхній атмосфері.

На факультеті створена та сертифікована GPS-станція «SUPE», яка зареєстрована ГАО НАНУ як міжнародний геодинамічний пункт (DOMES 15504M001) у Національному географічному інституті Франції, а також провайдер вимірювальної інформації в режимі реального часу у Федеральному агентстві картографії та геодезії Німеччини.

Факультет підтримує і розвиває широкі міжнародні зв’язки з університетами Німеччини, Фінляндії, Росії, Швеції, Мексики, у тісному зв’язку з якими проводяться спільні наукові конференції, стажування працівників, обмін студентами. У межах міжнародного співробітництва діє угода з Університетом Лейпцига, яка передбачає низку заходів, що стосуються навчальної та наукової діяльності викладачів і студентів, зокрема у сфері дистанційної освіти. Студенти за допомогою технологій відеозв’язку беруть активну участь у міжнародних конференціях, навчальних проектах у лабораторії «Відеокомунікаційні технології та системи», а також змагаються на міжнародних конкурсах.

Значних успіхів досягла команда студентів факультету на Міжнародному студентському конкурсі компанії Microsoft «Imagine Cup-2008» (Франція, Париж) та «Imagine Cup-2009» (Єгипет, Каїр), посівши шосте та третє місця у світі відповідно. У фірмі «Epcos» (Німеччина) працює більше десяти наших радистів, які своєю роботою підтвердили високу якість інженерної підготовки. 

зберегти цю сторінку в PDF