Навчання

Для ефективного забезпечення навчального процесу створено філії кафедри на виробництві: АТ «НДІ лазерних технологій» (формні процеси), АТ «Регіональний центр сприяння бізнесу» (електронні видання), ЗАТ «Книжкова фабрика «Глобус»» (друкарські та післядрукарські процеси). На кафедрі та її філіях функціонують такі навчальні лабораторії: «Опрацювання образотворчої інформації та кольорознавства», «Додрукарські процеси та електронні видання», «Фізико-хімічні основи поліграфічного виробництва», «Поліграфічне обладнання», «Формні процеси», а також навчально-виробнича телевізійна студія з сучасним обладнанням. Навчальні лабораторії обладнані сучасними комп’ютерами, пристроями вводу і виводу текстової, графічної, аудіо- та відеоінформації (сканерами, принтерами, графічними планшетами тощо), засобами вимірювання оптичних характеристик технічних пристроїв і видань (денситометрами, спектрофотометрами), спеціалізованим програмним забезпеченням (графічні та текстові редактори, видавничі системи).

Для залучення студентської молоді до наукової роботи на кафедрі функціонують наукові гуртки під керівництвом провідних викладачів, працює студентське дизайн-бюро.

Творчо розвиваються наукові відносини з Українською академією друкарства (Львів) і Видавничо-поліграфічним інститутом Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» (НТУУ «КПI») у справі розробки державних стандартів за спеціальностями напрямку «Видавничо-поліграфічна справа», спільної підготовки і видання навчальних посібників, тощо.

Після закінчення бакалаврату, студенти мають можливість продовжити навчання в магістратурі як українських (Українська академія друкарства, Видавничо-поліграфічний інститут НТУУ «КПI»), так і зарубіжних партнерів (Московський державний університет друку, Медіауніверситет Штутгарта, Бергський університет  Вуперталя).

Кафедра медіасистем і технологій представляє Харківський національний університет радіоелектроніки у Всесвітній асоціації вищих навчальних закладів (International Circle of Educational Institutes for Graphic Arts: Technology and Management), які готують спеціалістів для медіа-галузі та бере участь у щорічних міжнародних конференціях учасників асоціації.

Щорічно влітку студенти проходять стажування на одному з найбільших поліграфічних підприємств Європи RR Donnelley в Кракові та фірмі Michael Huber Polska у Вроцлаві (Польща).

зберегти цю сторінку в PDF