Кафедра штучного інтелекту (ШІ)

Кафедра штучного інтелекту заснована 7 липня 1999 р. (Наказ № 72, рішення Вченої ради від 2 липня 1999 р., наказ №14) на базі кафедри технічної кібернетики (ТК) і філії-кафедри штучного інтелекту та інформаційних систем під керівництвом проф. В. Я. Терзіяна.

Контакти

головний корпус, 2 поверх,
кімн. 255

+38 (057) 702-13-37

d_ai@nure.ua
Сайт

Завідуючий кафедри

Валентин Олександрович Філатов
доктор технічних наук, науковий керівник Центру інформаційних систем та технологій

Основні функції

Кафедра готує студентів за трьома кваліфікаційними рівнями:

  • бакалавра за спеціальністю 122 «Комп'ютерні науки та інформаційні технології», спеціалізація «Штучний інтелект» (ШІ);
  • бакалавра за спеціальністю 122 «Комп'ютерні науки та інформаційні технології», спеціалізація «Комп'ютерні науки» (КН);
  • магістра за спеціальністю 122 «Системи штучного інтелекту» (СІ);
  • доктора філософії за спеціальністю 05.13.23 «Системи та засоби штучного інтелекту».

Бакалаври отримують кваліфікацію спеціаліста з інформаційних технологій, магістри отримують кваліфікацію аналітиків комп'ютерних систем.

Підготовку фахівців в галузі інтелектуальних інформаційних систем відповідно до навчального плану, погодженого з європейськими партнерами (фінським і голландським університетами) кафедра почала ще в 1995 - спеціальність називалася «Інтелектуальні системи прийняття рішень (ІСПР)», яка в даний час трансформувалася в сучасну спеціалізацію «штучний інтелект»/«Системи штучного інтелекту».

Галузь штучного інтелекту розвивається із карколомною швидкістю, тому наша кафедра щорічно адаптує навчальні плани до міжнародних стандартів і викликів IT-індустрії.

Технологічний прогрес значно змінив нашу економіку в минулому поколінні і змінить його ще швидше в найближчі роки. Штучний інтелект став настільки вражаючим і потужним, що експерти прогнозують з 50-процентним шансом, що штучний інтелект стане кращим, ніж людський, більш-менш в усьому приблизно протягом найближчих 45 років (Grace K., Salvatier J., Dafoe A., Zhang B., Evans O. When Will AI Exceed Human Performance? Evidence from AI Experts).

Ми готуємо розробників просунутого машинного інтелекту та інших технологій, які втілюють наукову фантастику в нашу повсякденну реальність.

Детальніше про спеціальність на сайті кафедри.