Олена Анатоліївна Бакаленко

Кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії Харківського національного університету радіоелектроніки (ХНУРЕ).

Освіта

Закінчила ХНУ ім. В.Н. Каразіна за спеціальністю психологія. Закінчила аспірантуру на кафедрі філософії ХНУРЕ. У 2006 році захистила кандидатську дисертацію «Евристична функція емоційного переживання (філософсько-методологічний аналіз)» за спеціальністю – онтологія, гносеологія, феноменологія.

З 1997 р працює на кафедрі філософії ХНУРЕ асистентом, старшим викладачем, доцентом.

Навчальна робота

Викладає курси: психологія, когнітивна психологія, психологія сприйняття та переробки інформації, психологія управління.

Наукова робота

Галузь наукових інтересів – психологічний супровід процесу навчання в ВНЗ; когнітивна психологія; гуманістичний напрямок в психологічному консультуванні; емоційні компоненти пізнавальних процесів.

Громадська та міжнародна діяльність

З 2007 р працює в соціально-психологічній службі ХНУРЕ. Проводить психологічні тренінги (тренінг особистісного зростання, тренінг особистісної ефективності, тайм-менеджмент), індивідуальні психологічні консультації, психологічну діагностику.


Публікації та патенти

Має понад 20 публікацій в наукових виданнях. Серед останніх - статті «Взаємовплив емоційних і розумових процесів: теоретико-психологічні підходи» (2010), «Когнітивні дослідження емоційно-афективної сфери: досягнення та проблеми» (2012), «Емоційна складова в механізмі прийняття рішень, пов’язаних з ризиком» (2014), «Час як психологічний феномен: сучасний стан проблеми» (2016).