Факультет комп’ютерної інженерії та управління (КІУ)

Комп'ютерні інженери – фахівці з комп’ютерних систем, мереж, мобільних технологій, з реальних і віртуальних хмарних сервісів до інтернету. Проектують мікропроцесори, комп'ютери і суперкомп’ютери, аж до повного циклу проектування.

Деканат

головний корпус, 3 поверх,
к. 378, 380

+38 (057) 702 14 21

f_ce@nure.ua
http://ce.nure.ua


Олексій Сергійович Ляшенко
oleksii.liashenko@nure.ua
Декан, кандидат технічних наук, доцент

Основні функції

Факультет готує випускників за двома актуальними напрямками рівнів бакалавр, спеціаліст, магістр:
комп’ютерна інженерія (спеціальності – комп’ютерні системи та мережі; системне програмування; спеціалізовані комп’ютерні системи);
безпека інформаційних і комунікаційних систем (спеціальності – безпека інформаційних і комунікаційних систем; безпеку державних інформаційних ресурсів ).

Нанотехнологічний сплав комп’ютерів, програмування, інтернету і мобільних технологій. У всіх розвинених країнах – це високооплачувана спеціальність. Технологічна підготовка студента має оптимальне співвідношення програмних і апаратних курсів 50% на 50%. Без «заліза» немає програмування. Стенфорд, Берклі і Массачусетс мають співвідношення апаратних і програмних курсів 80% на 20%.

Глобальна мета студентів та науковців факультету – зробити комп’ютерний світ інтелектуальним. Але чи здатний комп’ютер мислити? Для відповіді можна задати аналогічні питання. Чи може автомобіль їздити, літак літати або людина творити? Наша відповідь – все залежить від якості продукту. Порівняйте «Запорожець» і «Мерседес», стандартний комп’ютер і Apple IMac, випускника ХНУРЕ та іншого технічного університету. Відповідь очевидна і зрозуміла навіть дитині – Так.

Що привабливого на факультеті комп’ютерів? Творчість студентів і вчених, спрямована на створення та програмування захищених інтелектуальних комп’ютерів і мобільних систем у реальному світі і на хмарах інтернету. Дружимо з компаніями Intel, Google, Synopsis і особливо з Apple, який створює таку досконалу імперію, де суворе дотримання правил і є шлях до досконалості. Студенти і вчені факультету слідують цьому курсу. Хмарні структури інтернету до 2020 року сформують мозок людини, до 2050 року – інтелект людства. Наше з завдання – стати творцями майбутнього досконалого кіберпростору планети!