Факультет комп’ютерної інженерії та управління

Комп'ютерні інженери – фахівці з комп’ютерних систем, мереж, мобільних технологій, з реальних і віртуальних хмарних сервісів до інтернету. Проектують мікропроцесори, комп'ютери і суперкомп’ютери, аж до повного циклу проектування.

Деканат

головний корпус, 3 поверх,
к. 378, 380

+38 (057) 702 14 21

f_ce@nure.ua

hahanov@kture.kharkov.ua

Декан
Володимир Іванович Хаханов

доктор технічних наук, професор, академік Академії наук прикладної радіоелектроніки, IEEE Computer Society Senior and Golden Core Member

Основні функції

Факультет готує випускників за двома актуальними напрямками рівнів бакалавр, спеціаліст, магістр: комп’ютерна інженерія (спеціальності – комп’ютерні системи та мережі; системне програмування; спеціалізовані комп’ютерні системи); безпека інформаційних і комунікаційних систем (спеціальності – безпека інформаційних і комунікаційних систем; безпеку державних інформаційних ресурсів ).

Нанотехнологічний сплав комп’ютерів, програмування, інтернету і мобільних технологій. У всіх розвинених країнах – це високооплачувана спеціальність. Технологічна підготовка студента має оптимальне співвідношення програмних і апаратних курсів 50% на 50%. Без «заліза» немає програмування. Стенфорд, Берклі і Массачусетс мають співвідношення апаратних і програмних курсів 80% на 20%.

Глобальна мета студентів та науковців факультету – зробити комп’ютерний світ інтелектуальним. Але чи здатний комп’ютер мислити? Для відповіді можна задати аналогічні питання. Чи може автомобіль їздити, літак літати або людина творити? Наша відповідь – все залежить від якості продукту. Порівняйте «Запорожець» і «Мерседес», стандартний комп’ютер і Apple IMac, випускника ХНУРЕ та іншого технічного університету. Відповідь очевидна і зрозуміла навіть дитині – Так.

Що привабливого на факультеті комп’ютерів? Творчість студентів і вчених, спрямована на створення та програмування захищених інтелектуальних комп’ютерів і мобільних систем у реальному світі і на хмарах інтернету. Дружимо з компаніями Intel, Google, Synopsis і особливо з Apple, який створює таку досконалу імперію, де суворе дотримання правил і є шлях до досконалості. Студенти і вчені факультету слідують цьому курсу. Хмарні структури інтернету до 2020 року сформують мозок людини, до 2050 року – інтелект людства. Наше з завдання – стати творцями майбутнього досконалого кіберпростору планети!