Про кафедру

Навчання

Кафедра готує бакалаврів, спеціалістів та магістрів зі спеціальності «оптотехніка» (ОТ) і «лазерна та оптоелектронна техніка» (ЛОЕТ). Після закінчення університету випускнику-бакалавру присвоюється кваліфікація спеціаліст з електроніки, спеціалісту – інженер-електронік, магістру – науковий працівник (електроніка, телекомунікації). Термін навчання бакалавра складає 3 роки і 10 місяців, а підготовка магістрів та спеціалістів – 1 рік.

Наука і міжнародне співробітництво

Дослідження ведуться в таких наукових напрямках:

 • Лазерна модуляційна спектроскопія. Фундаментальні та прикладні питання методів реєстрації вибухонебезпечних газів у повітрі та воді.
 • Фемтосекундні лазери. Практичне застосування в нанотехнологіях та оптичному зв’язку.
 • Напівпровідникові та чип лазери для нанотехнологій. Фізичні основи формування частотних характеристик.
 • Твердотільні та чип-лазери з напівпровідниковою накачкою. Відкриті резонатори складної форми.
 • Світлодіодні матриці. Фізичні основи застосування в світлотехніці.
 • Розвиток вимірювальних систем та їх метрологічне забезпечення.
 • Високоефективні джерела світла на основі НВЧ техніки.

Ці напрямки реалізовуються завдяки виконанню держбюджетних тем №230-2 та №248-2, госпдоговорів, договорів про науково-технічну співпрацю, та міжнародних стажувань співробітників, аспірантів та студентів.

 1. Договір з інститутом фізики НАНУ «Розробка та оснащення фемтосекундного лазера оптико-електронними вузлами для стабілізації частоти випромінювання». Науковий керівник – Юрій Павлович Мачехін, д.т.н., проф., зав. каф. ФОЕТ. Строки виконання: 01.01.10 р., – 25.12.12 р.
 2. Договір №11-28 на виконання науково-дослідної роботи між Феодосійським казенним оптичиним заводом (ФКОЗ) та Харківським національним університетом радіоелектроніки (ХНУРЕ) «Розробка принципів модернізації лазерного випромінювача БЛ3.379.015 для генерації імпульсів в безпечному для ока діапазоні довжин хвиль (1,52 – 1,6 мкм)». держреєстрація № 0111U009457 Науковий керівник – Юрій Павлович Мачехін, д.т.н., проф., зав. каф. ФОЕТ. Строки виконання: 19.09.11 р. – 02.02.12 р.

Укладені договори з підприємствами України, з науковими установами НАН України та інших академій наук із зарубіжними партнерами, отримані міжнародні наукові проекти та індивідуальні наукові гранти:

 1. Договір №1 «Про творчу, наукову та учбову співпрацю» між ХНУРЕ та АОА «Точприлад» Україна, Харків. Науковий керівник – Юрій Павлович Мачехін, д.т.н., проф., зав. каф. ФОЕТ. Безстроковий.
 2. Договір №71 про науково-технічну співпрацю між ІРЕ і ХНУРЕ в рамках досліджень, що виконуються на науковому об’єкті «Кріомагнітний радіоспектроскопічний комплекс міліметрового діапазону довжини хвиль», що має статус Національного надбання України. Науковий керівник – Юрій Павлович Мачехін, д.т.н., проф., зав. каф. ФОЕТ. Безстроковий.
 3. Договір №76 про науково-технічну співпрацю між ІРЕ і ХНУРЕ з питань наукової, учбової та творчої діяльності партнерів у рамках проекту УНТЦ 3377 «Нова лазерна система для вимірювання абсолютної відстані». Науковий керівник – Юрій Павлович Мачехін, д.т.н., проф., зав. каф. ФОЕТ. Безстроковий.
 4. Договір про науково-технічну співпрацю між Інститутом фізики Національної академії наук України та Харківським національним університетом радіоелектроніки (ХНУРЕ) в рамках ІНТАС-проекту «Розвиток атомних годинників на основі СРТ резонансів, що збуджуються частотним оптичним гребенем». Науковий керівник – Юрій Павлович Мачехін, д.т.н., проф., зав. каф. ФОЕТ. Безстроковий.
 5. Договір про науково-технічне співробітництво з університетом Равіра і Верджілі (Іспанія) Науковий керівник – Юрій Павлович Мачехін, д.т.н., проф., зав. каф. ФОЕТ. Безстроковий.

Отримано 1 індивідуальний грант.

зберегти цю сторінку в PDF