Історія кафедри біомедичної інженерії (БМІ)

У 1966 р. на факультеті електроніки було створено кафедру технічної електроніки. Кафедра технічної електроніки була піонером у галузі впровадження телебачення у навчальний процес.

1982 р. кафедра стала першою профільною кафедрою в Україні за новою спеціальністю – електронна медична апаратура – і почала виконувати наукові роботи для потреб охорони здоров’я. Загалом, з 1982 р. вона дала путівку в життя понад 1200 спеціалістам і магістрам медико-технічного профілю.

Протягом 1991–1996 рр. кафедру очолював кандидат технічних наук, доцент М.П. Мустецов, який доклав чимало зусиль до розвитку методичної та лабораторної бази і комп’ютеризації навчального процесу, а також підготував групу молодих викладачів.

У 1991 р. кафедра отримала назву біомедичної електроніки. Протягом наступних п’яти років до неї приєдналася одна із провідних кафедр університету – теоретичної електротехніки і електроніки. Остання тривалий час навчала основам електротехніки і електроніки більшість студентів вишу. Її завідувачами були доцент В. М. Лузганов, професор В. В. Смеляков, доцент А. І. Бих.

У 1996 р. кафедра біомедичної електроніки перейменована в кафедру біомедичних електронних пристроїв та систем (БМЕ). Очолив її д.ф.-м.н., проф. А.І. Бих, фахівець в галузі фізичної та біомедичної електроніки. У 2012 р. кафедра отримала назву біомедичної інженерії (БМІ) згідно з назвою відповідного міжнародного напрямку.

зберегти цю сторінку в PDF