Мурад Анвер огли Омаров

Проректор з міжнародного співробітництва, доктор технічних наук, професор
Мурад Анвер огли Омаров

+38 (057) 702-19-11

murad.omarov@nure.ua

ORCID iD: 0000-0003-4842-4972
Scopus ID: 55659255500
Researcher ID: V-3809-2017

Нагороди та премії

За особистий внесок у соціально-економічний розвиток України рішенням Ради експертів міжнародної іміджевої програми «Лідери XXI століття» нагороджений дипломом і медаллю «Ділова людина України». У 2006 році лауреат премії виконавчого комітету Харківської міської ради в номінації «Зміцнення міжнаціонального миру і злагоди». У 2006 і 2008 роках нагороджений Почесною грамотою Державного комітету України у справах національностей та релігій щодо зміцнення міжнаціонального миру і злагоди в Україні. У 2009 році за багаторічну сумлінну працю, особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів, плідну науково-педагогічну діяльність був нагороджений Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України. У 2011 році нагороджений Почесною грамотою Харківської обласної державної адміністрації та Харківської обласної ради за вагомий внесок у підготовку висококваліфікованих фахівців, багаторічну плідну науково-педагогічну діяльність та високий рівень професійної майстерності. У 2011 р. за розпорядженням Президента Азербайджану він нагороджений державним відзнакою Азербайджанської республіки – медаллю «Тереггі» за заслуги в галузі дружби між народами та розвиток Азербайджанської діаспори. У 2012 році за видатні досягнення в галузі науки і техніки рішенням Президії Академії наук прикладної радіоелектроніки нагороджений медаллю «20 років АН ПРЕ». У 2013 році нагороджений Грамотою Верховної Ради України «За вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної науки і техніки, підготовку висококваліфікованих фахівців, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм».

Інші відомості

Народився 28 березня 1963 року в с. Хірдапай Кюрдамирського району Республіки Азербайджан.

Освіта

Після закінчення в 1985 році Харківського інституту радіоелектроніки (ХІРЕ) – інженер обчислювального центру, пізніше – стажер-дослідник кафедри технології виробництва радіоапаратури ХІРЕ.
У 1991 році закінчив аспірантуру, захистив кандидатську дисертацію в галузі оптико-волоконних систем передачі інформації.
У 2003 році захистив докторську дисертацію на тему «Розвиток теорії і практики проектування електродинамічних пристроїв з розподіленими та квазірозподіленими нелінійними елементами».
З вересня 2004 року – академік Академії наук прикладної радіоелектроніки.
З 2003 р. по 2009 р. – професор кафедри технології та автоматизації виробництва радіоелектронних засобів.
Рішенням Державної атестаційної комісії у 2009 році йому присвоєно вчене звання професора.
З 2009 року М.А. Омаров – декан підготовчого факультету навчання іноземних громадян, завідувач кафедри природничих наук, з 2012 року – декан факультету навчання іноземних громадян, завідувач кафедри природничих наук Харківського національного університету радіоелектроніки. З 2015 року призначений проректором з міжнародного співробітництва ХНУРЕ.
З 2011 року М.А. Омаров є членом Експертної ради з підготовки іноземних громадян і громадян України до вступу до вищих навчальних закладів при Державній акредитаційній комісії України, з січня 2013 року – членом спеціалізованої вченої ради із захисту докторської дисертації (спеціальність 05.12.02 – телекомунікаційні системи).

Навчальна робота

Лекційні курси: математика, інформатика.

Наукова робота

Зробив вагомий внесок у розвиток інформаційно-вимірювальних радіоелектронних систем і мереж, які сьогодні широко використовуються в різних галузях народного господарства.
Активно займається науково-педагогічною діяльністю, проводить велику громадську роботу в Харкові та Харківській області.

Громадська та міжнародна діяльність

З 1990 по 1998 роки є членом правління Харківського обласного товариства азербайджанської культури «Хатаї».
З 2000 року – член правління Харківського обласного товариства азербайджансько-української дружби «Достлуг», а в 2001 році обраний головою цього товариства. Під його керівництвом товариство «Достлуг» успішно реалізувало ряд соціальних, культурно-просвітницьких та благодійних проектів.
З 2002 по 2006 роки – депутат IV скликання Київської районної ради Харкова, голова постійної депутатської комісії з економічного розвитку та підприємництва.
У 2002 році обраний віце-президентом Асоціації національно-культурних об’єднань України.
З 2016 року – делегат IV з’їзду азербайджанців світу, член координаційної ради азербайджанців світу.


Публікації та патенти

Автор понад 100 наукових праць, співавтор 4-х монографій, 6 навчальних посібників і 2 підручників з грифом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України. Має 12 авторських свідоцтв на винаходи в галузі інформаційно-вимірювальних радіоелектронних систем і мереж.